Ukrayna halkı tüm dünyaya sesleniyor: Hayvan dostlarımız özellikle zor günlerimizde bize her türlü manevi desteği sağlayan birer sevgi yumağı gibidirler. Evinde hayvan besleyen herkes hayvanların bizlerin stresimizi ve negatif enerjimi yok ettiklerini deneyimlemiştir. Ukrayna bugün tarihini en zorlu sınavlarından birini veriyor. Onların ruhuna en iyi gelen şeylerden biri yanlarından ayırmadıkları hayvanları. Bu yüzden bu bilinmezliğin ortasında tanıdık olan her şeye sarılmaya çalışan bu insanların çoğu ailesi gibi gördükleri hayvanlarını terk etmek istemiyor.

Foto
Foto

Barınaklarda son durum

Şu bir çok hayvan barınağının, ve kurtarma merkezinin bizlere ihtiyacı var:

Ukrayna genelinde aşağıdakilere ihtiyaç duyan bu hayvanlara yardım etmek isteyen tüm insanlığa acil bir çağrı yapıyoruz:

Tehlikeli olarak yüksek riskli bölgeden tahliye.

Romanya, Polonya, Macaristan sınırlarını sadece insanlara değil, ihtiyacı olan hayvanlara da açtı. Zor da olsa bu tahliyeyi başarmalıyız.

Yemek ve su.

Bu çirkin savaşın başlangıcında, mama stoklarının çok yakında azalacağı söyleniyordu. Şimdi tükenme noktasındayız. Hayvanlara kuru, ıslak, karışık yem ve temiz su ulaştırabilmemiz gerekiyor.

Geçici barınaklar

Sınırlardaki tüm barınaklar, kurtarılan bu kadar çok hayvanı alacak donanıma sahip olmayacak. Hiçbir hayvanın geri çevrilmemesi ve aşırı kalabalıklaşmanın önlenmesi için geçici barınaklar oluşturmaya yardımcı olmak istiyoruz. İlave yatak, battaniye acil ihtiyaçlarımız arasında.

Tıbbi yardım.

Barınaklardan ve kurtarma merkezlerinden gelen birçok hayvan, bu savaşta zarar görmüş olanlar da dahil olmak üzere, hala tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Veterinerlere, kurtarıcılara ve hayvan refahı uzmanlarına, ve tıbbi malzemeye ihtiyacımız var.

Zorunlu açıklama:

Lütfen “Önce insanları kurtarın” deyip bu canlara sırt çevirmeyin. Çünkü Ukrayna halkının ilk dileği çocuklarının ve hayvanlarının kurtarılmasıydı.

Canlarımız bomba seslerinden korkuyorlar ve onlara neler olduğunu anlatamıyoruz.

Foto

Evcil hayvanların mümkün olduğunca insanlarıyla birlikte kalmalarını sağlamaya çalışacağız. Fakat ailelerine bir şey olursa o hayvanlara da yardım etmeyi planlıyoruz.

Foto

Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz kişi Andreas Cisternino. 400 hayvanı kurtardığı barınağını bırakmayı reddediyor. O yardım etmemiz gereken pek çok kişiden biri. İnsanları kurtarmamız son derece önemli ama insanlığın umudu olan hayvanlarımızıda geride bırakamayız.

Foto

Pandemi ve Savaş

Aynı anda iki felaketle yüz yüze kalan Ukrayna halkını ve sevgili dostlarını lütfen yalnız bırakmayalım. Çünkü onlar tüm dünyanın gözü önünde büyük bir sınav vermekteler.

Ukrayna
Foto

Ordunun koruyucusu ve moral maskotu Rambo askerlerimizi terketmeyi reddediyor. Fakat asker dostları Rambo ve onun gibiler için endişelendiklerinden yardımımızı istediler.

Gözlerini bu anlamsız savaşa açan bebekler dahil olmak üzere hepsini bu çatışma bölgesinden kurtarmayı hedefliyoruz.

Ukrayna

Kendilerine bakan insanlar için çok cesur olmaya ve hala ailelerini eğlendirmeye çalışıyorlar ama temel barınak ve gıdalarının bir an önce bulunması gerekiyor.

Ukrayna
Foto

Yardımlarınız için websitemiz: https://projectredshed.com/

Bir başka dernek: gostomel.shelter


2022-03-06

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.