İçindekiler

COVID 19 tüm dünyayı vurdu. İnsanoğlu pandeminin ilk dalgasına hazırlıksız yakalandı. Amerika’da insanlar tuvalet kağıdı için birbirlerini vuracak duruma geldi. Panikle boşaltılmış süpermarket raflarını hepimiz görmüşüzdür. Ülkemizde de “Kolonya Akınları” ve “Büyük Instant Maya Kıtlığı” isimleriyle tarihe geçecek bazı durumlar yaşandı. Özellikle Amerika ve İtalya olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde maske kıtlığı yaşandı. Koruyucu maske ve siperlikler tükendiği için alamayan insanlar yaratıcılıklarını konuşturmak durumunda kaldı. Bu da zaman zaman komik görüntülere yol açtı. Bu virüsü hep beraber atlatacağız ve bu zor günlerde gülebilmek hepimize uzun vadede iyi gelecektir. İşte sizin için derlediğimiz COVID 19 ‘a karşı komiklik sınırlarını zorlayan DIY korunma yöntemleri…

İlk durağımız Rusya: Sovyet döneminden kalma tarihi asbestos maskelerini tozlu raflardan çıkartıp bulan Ruslar sayesinde Moskova sokakları Mad Max film seti gibi olmuş durumda.

COVID 19 DIY korunma

Kanada Quebec’te bir market: Hanımefendi fetiş kıyafetiyle hem virüsten korunuyor hemde çevre halkını dehşete sürüklüyor.

COVID 19 DIY korunma

İngiltere Londra’daki bir ortopedist kliniğinden: Abimiz evde maske bulamayınca “Bu kutup ayısı kostümüyle idare ederim.” diye düşünmüş. Çok akıllıca

COVID 19 DIY korunma

Amerika’da bir süpermarket: Abiler bu kıyafetle Covid-19’dan korunma konusunda sınıfta kalmış olsalar da herhangi bir tuvalet kağıdı kapma savaşından galip çıkacakları kesin

COVID 19 DIY korunma

Çin’den bir müstesna kare: “Sağlığıma dikkat ederim ama aynı anda da hiç dikkat etmem.” isimli sanatsal fotoğraf çalışması.

COVID 19 DIY korunma

Amerika: Washington’da salgının en ağır zamanlarında insanlar marketlerin likör koridorlarında mitolojik pembe tek boynuzlu atlarla alışveriş etmeye alıştılar.

COVID 19 DIY korunma

Hong Kong’taki metro istasyonundan bir kare: Hem maske sorununu hem de sosyal mesafe olayını çözmüş dahi bir arkadaş. Metro kapısından geçmekte zorlanıyor mudur acaba?

COVID 19 DIY korunma

Amerika Atlanta Havaalanı: Ablamız hem virüsten korunuyor hemde tıkır tıkır topuklularla tarzından ödün vermiyor.

COVID 19 DIY korunma

New York Metro İstasyonu: New York tıpkı Paris gibi modanın başkentlerinden biri olduğu için bu arkadaş da yine tarzından ödün vermemiş. Virüs, halk ayaklanması, zombi istilası… herşeye karizma bir halde hazır.

Asyalılar işi biraz abartmış durumdalar…

Bu esnada Gürcistan’da turşu kavanozu içerisinde kendilerini fermente eden insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda söylemiştim ama tekrar etmekte fayda görüyorum Çin virüsten korunma olayını bambaşka bir boyuta taşımış durumda. Çöp poşeti olmuşsun amca! Yoksa teyze mi o? Virüs herkesi anonim yaptı.

“Çin abartıyor mu?” diyenlere Florida’nın cevabı: “Görüyorum ve yükseltiyorum. Uzaya yükseltiyorum”

Japonya’da abartmak bir ata sporudur. Kimse baş edemez onlarla. Hadi bakalım artık siz düşünün.

Nihayet pandemi döneminde Singapur’a uzaylılar iniş yapar. Bunlar Sebil Gezegeni’nden gelmişler galiba.

COVID 19 ‘a karşı DIY korunma yöntemlerine son olarak düşük bütçeli bir uzaylı arkadaşla veda edelim. Pişik olacak bu uzaylı. Yer: Tabii ki Florida


2020-07-29

1 Yorum

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir