İçindekiler


Günümüzde hala hayvanların aptal veya hissiz canlılar olduğuna inanan bazı insanlar var. Ancak burada derlediğimiz beklenmedik hayvan dostlukları, onların da bizim gibi sevgi ve şefkat hissedebileceklerini kanıtlıyor. Tıpkı bizler gibi dostlarını seçip, bazen bizim sınırlı zinimizde mümkün olmayan arkadaşlıklara bile imza atıyorlar. Karşınızda sıra dışı hayvan dostlukları.

Afrika Fili Bubbles ve Siyah Labrador Bella

Boyutlarındaki büyük farka rağmen, Bubbles ve Bella çok sıkı iki dost. Bella, park için tutulan bir müteahhit tarafından oraya bırakılmıştır. Bubbles ise Afrika’daki fildişi avcılarından kurtarıldıktan sonra ABD’de bir safari rezervine getirilmiştir. İkisini birlikte görmek gününüze neşe katacak, özellikle Bella Bubbles’ı dalış tahtası olarak kullandığında!

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Zürafa Bea ve Devekuşu Wilma

Bea ve Wilma, ABD’deki Busch Gardens’ta birlikte geçirdikleri sürede pek sıkı olmuş absürd bir ikili. İkisi, 65 dönümlük devasa bir alanı paylaşıyorlar, bu yüzden birlikte vakit geçirmek zorunda değiller. Buna rağmen bu dev arazide yapışık ikizler gibi geziyorlar.

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Norveç Elkhound köpeği Tinni ve vahşi tilki Sniffer

Tinni, insan dostu ve özel fotoğrafçısı Torgeir Berge ile Norveç ormanlarında yaşıyor. Bir gün ormanda birlikte yürürken, Sniffer adını verdikleri vahşi bir tilki ile karşılaştılar. İki sevimli hayvanın birlikte oynamaları ve güçlü bağları, çoğumuzun korktuğu ya da anlamadığı vahşi hayvanların, sevdiğimiz evcil hayvanlara sandığımızdan çok daha fazla benzediğini hatırlatıyor. Bu deneyim Berge’nin Norveç’in tilki kürkü ticareti konusundaki fikrini değiştirdi. Artık kürkleri için tilkilerin avlanmasını yasaklamak adına çalışmalar yapıyor. Yazar Berit Helberg ile birlikte “The Fox And The Dog” adlı bir kitap yayınlayor. Veya bunu kısmen başarmayı umuyor.

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Tavuk Mabel ve Yavruları

Tencereye düşmekten son anda kurtarılan Mabel anneleri tarafından terkedilmiş 3 yaramaz köpek yavrusuna uzun süredir annelik ederek üstlerine titriyor.

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Torque ve Baykuş Shrek

Torque, kendisi de 6 aylıkken baykuş yavrusu Shrek’i evlat edindi. Ama Shrek, annesinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Çünkü bakıcılar, stresli olduğunda onu yiyebileceğinden endişeleniyorlardı. Şu anda işler harika gidiyor ve ikisi tam bir aile olmuş durumdalar.

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Kaplan Shere Khan, Ayı Baloo ve Aslan Leo

Bu sefer 3 kişilik bir arkadaş grubuyla karşı karşıyayız. Hikayeleri gerçekten çok dokunaklı: Bu güzel dostlar , onları aşırı derecede istismar eden bir uyuşturucu satıcısından kurtarılmışlar. Fakat onları kurtaran dernek bu birbirine çok bağlı üç dostu ayırmaya kıyamamış. Önce Ayı Baloo’nun cildinde büyüyen ve deformitelere neden olan bir koşum takımını çıkarmak için ameliyat olması gerekiyordu (sahibi yavruyken taktığı bu koşumu ayarlama zahmetine bile girmemişti.) Birlikte çektikleri acılardan dolayı, üç arkadaş artık birbirlerinden ayrılamazlardı. ABD’de Nuh’un Gemisi Hayvan Barınağı’nın bakımı altındalar. Gelen haberlere göre oldukça geniş bir arazide son derece mutlu bir hayat yaşıyorlar.

Sıra Dışı Hayvan Dostlukları

Şempanse Anjana ve kaplan yavruları

Bu iki beyaz kaplan yavrusu, kasırga sırasında yuvaları sular altında kaldıktan sonra annelerini kaybetmişler. Fakat, şempanze Anjana ve bakıcıları China York tarafından ABD’deki bir özel alanda koruma altına alındılar. Şempanze Anjana, bakıcısının birçok farklı öksüz hayvanı büyütmesine yardım etti, bu yüzden emin ellerde olduklarından eminiz. 🙂

maymun ve kaplan

Bonus : Pixar animasyon filminden fırlamış gibi duran muzip ikili

Son olarak Van Gölü kıyısında çekilmiş bir fotoğraf serisi…

van kedisi ve tilki

“İçinizi Isıtacak Sıra Dışı Hayvan Dostlukları” yazımızı beğendiyseniz:

“Karantina Günlükleri İnternetin Garip Köşeleri: Bölüm 8: Terk Edilmiş Zamansız Mekanlar ve Şehirler”

“İnsan Dostlarının Sevgililerini Çalan Zalim ve Komik Hayvanlar”

“Kedilerin Adi Karakterlerini İspatlayan Komik Fotoğrafları”


2021-02-17

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir