turkuaz uyumlu renkler

Turkuaz dekorasyon evinize yaz havası katacak en uygun, en ideal renktir. Dekorasyonda en önemli kural uyum yakalamak olduğu için turkuaz renk kullanırken uyumlu renkler tercih edilmelidir. İnsanda huzur hissi oluşturan turkuaz rengi bir mekanda parça parça kullanıldığında daha etkili olacaktır. Diğer türlü her yerin turkuaz olması insanı zamanla bunaltacaktır.

turkuaz uyumlu renkler

Renk uyum skalasını inceleyip turkuaz ile hangi rengi birleştireceğinize kendiniz de karar verebilirsiniz. Renklerin insan hayatı üzerindeki etkilerine bakmalısınız. Veya sizin en çok ihtiyaç duyduğunuz enerjilere göre renk seçimi yapabilirsiniz. Bunu yaparken göze hitap edecek bir şekilde yapmanız için uyumlu renkleri sizler için listeledik. Aklınıza yatan renkler ile göze hitap açısı en iyi olacak renkler derlememiz arasından size uygun olanı seçmeyi unutmayın.

turkuaz uyumlu renkler

Turkuaz ile Uyumlu Renkler Hangileridir?

Turkuaz dekorasyon yapmaya başlamadan önce turkuaz renginin parça parça kullanılması gerektiğini ve diğer renklerle olan uyumunun aranması gerektiğini söyleyelim. Peki hangi renkler turkuaz rengi ile uyum içerisindedir?

• Turkuaz veya krem rengi uyumu

turkuaz uyumlu renkler

Turkuaz rengi birçok renk ile uyum sağlayabilen krem renk ile kolay bir şekilde birleştirebilirsiniz. Krem rengin diğer renklerle sık kullanımı diğer renkleri ön plana çıkarırken kullanılan diğer rengin bunaltıcı olmamasını sağladığından kaynaklanmaktadır. Turkuaz dekorasyon için turkuaz rengi ile krem rengini birleştirdikten sonra size en çok yardım edecek aksesuar bitkiler ve çiçeklerdir.

• Turkuaz veya toprak renklerine yakın kahverenginin uyumu

turkuaz uyumlu renkler

Turkuaz dekorasyon kurarken toprak tonları kullanmak mekana bir asillik ve kurumsallık katacaktır. Özellikle iş yerlerinde turkuaz ve krem rengi kullanımı hem asil hem de dinlendirici bir ton uyumu yakalamaya birebir. İş stresinden biraz da olsa uzaklaşmanın yanı sıra işyerinizin kurumsallığı veya ağırlığı artacaktır.

• Turkuaz ile sarı rengin uyumu

mavi
Fotoğraf: Homedepot.com

Turkuaz dekorasyon yaparken fanatiklere bir selam veriyor ve 3. önerimizi de sarı rengi ile yapıyoruz. Sarı rengi dekorasyonunuza katmanız eğlencenin, enerjinin veya sevincin rengini hayatınıza aşılayacak. Duvar renginin turkuaz olduğunu varsayarsak perde, duvar önündeki veya duvardaki ürün renkleri sarı olabilir. Son olarak evinizin güneş alan kısmından almayan kısmına doğru sarının tonlarını değiştirebilirsiniz.

“Turkuaz ile Uyumlu Renkler” yazımızı beğendiyseniz:

“Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?”

“Feng Shui Öğretisine Göre Yatak Odası Nasıl Döşenir?”


2021-03-05

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir