hızlı saç uzatmak

Siz de hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenleri merak edenlerden misiniz? Saçlarınızın hızla uzamasını istiyor, uzun saçlarınızla birlikte daha güzel gözükeceğinize mi inanıyorsunuz? Belki de birçok kişi gibi siz de saçlarınızı kestirdiğinize pişman olmuşsunuzdur. Hiç üzülmeyin, hızlı saç uzatmanın yolları mevcut.

Hızlı Saç Uzatmak

Siz de vereceğimiz tavsiyelere harfi harfine uyarak saçlarınızı daha hızlı veya sağlıklı uzatabilirsiniz. Eğer önerilerimizi dikkate alırsanız normale nazaran saçlarınızın çok daha hızlı gelişeceğine şahit olacaksınız.

Ayrıca tavsiyelerimiz, saç uzama hızını etkilemesinin yanı sıra, saç kuvvetini de olumlu yönde değiştiren önerilerdir. Yani kolay kırılan, sık sık dökülen, cansız ve kuvvetsiz saçlara sahipseniz bu yöntemlerle beraber siz de daha güzel saçlara kavuşabilirsiniz. O halde gelin hızlı saç uzatmak için yapılması gerekenlere göz atalım.

Badem Yağı ve Avokado Yağı Kullanın

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre badem yağı ile avokado yağı; içeriğinde son derece besleyici mineraller bulunduran, özellikle cilde, saç diplerine ve saçlara çok iyi gelen vitaminlere sahipler. Siz de haftanın üç gününde saç diplerinizi badem yağı veya avokado yağı ile besleyebilirsiniz.

hızlı saç uzatmak

Bu besleme işleminden sonra saçınızı muhakkak yıkamayı da ihmal etmeyin. Aksi durumlarda bitlenme gibi sorunlar baş gösterebiliyor. Yağlar saçınızda toplamda 4 saatten fazla bulunmasınlar, aslında toplamda avuç içiniz kadar yağ kullanmanız yeterli olacaktır.

Yumurta Akı Kullanın

hızlı saç uzatmak

Yumurta akı saç diplerini besleyen veya saçların daha hızlı uzamasını sağlayan farklı araçlardan bir tanesi. Siz de hızlı saç uzatmak istiyorsanız yumurta akı kullanabilirsiniz. Öncelikle bir yumurtanın akını saç diplerinize sürün ve sonra 4-5 saat bekleyin, sonrasında yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 defa gerçekleştirebilirsiniz.

Saçlarınızı Bol Bol Yıkayın ve İyi Uyuyun

Kullanacağınız bütün doğal yöntemler ile beraber vücut sağlığınıza da dikkat etmeniz veya özen göstermeniz çok önemli. Sağlıksız olan vücutlarda saçların dökülmeye veya uzamamaya daha çok meyilli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, eğer hızlı saç uzatmak istiyorsanız, saçlarınızı üç günde bir yıkamanızı ve iyi bir uyku almanızı öneriyoruz.

hızlı saç uzatmak

Eğer saçlarınızı üç günde birden daha fazla yıkarsanız bu durum size olumsuz yansıyacaktır, çünkü vücudun saç diplerinin besleyiciliğini arttırmak adına ürettiği önemli yağlardan mahrum kalmış olursunuz, dolayısıyla saç yıkamayı kesinlikle abartmamalısınız.

“Hızlı Saç Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler” yazımızı beğendiyseniz:

“Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?”

“Cilt Güzellik Sırları 2021”


2021-03-06

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir