evde yüz masajı

Siz de evde yüz masajı nasıl yapılır sorusunun cevabını mı arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Kendi kendinize masaj yaparak hem cildinizi rahatlatabilir hem de dışarıya çıkmayarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Adımlara başlamadan önce cildinizi besleyici özellikleri olan materyallerle nemlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için krem, yağ, doğal bakım kürleri ve benzeri araçları kullanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirdikten sonra da izlemeniz gereken adımlara gelin bir göz atalım.

Alın Bölgesi

Bu işleme her zaman önce alın bölgesinden başlamanız tavsiyemizdir. Sağ veya sol elinizin iki parmağını kaşlarınızın arasına yerleştirerek yukarıya doğruya hafif masajlar gerçekleştirin. Aynı şekilde saç çizginizi takip ederek yüzünüzün sağ ve sol yarısına doğru da ovalamalar yapabilirsiniz.

Göz Bölgesi

Ardından masajı yapmaya ikinci olarak göz bölgesiyle devam edin. Sağlıklı bir yüz görüntüsü için göz altlarınızı veya göz kapaklarınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Göz çevrenizi takip edecek şekilde, yuvarlak veya yumuşak ovaller çizerek göz masajınızı gerçekleştirin. Aynı şekilde kaş bölgenize de yukarıya doğru peeling yapmayı unutmayın.

Yanak Bölgesi

Yanak bölgenizde masaj işlemini gerçekleştirirken, yüz hatlarınızın aşağıya doğru gerilmemesini istiyorsanız, yukarıya baskı yapmanız çok önemlidir. Parmaklarınızı elmacık kemikleriniz ile çene kemiğinizin arasında bulunan çukura yerleştirerek, burun hizanıza kadar sürekli bir şekilde masaj işlemi uygulayabilirsiniz. Bu peeling işlemini alnınızı hedef alacak şekilde, yani direkt yukarıya doğru yapmayı da unutmayın.

Ağız Bölgesi

Sağ ve sol elinizin işaret veya orta parmağı ile ağzınızın kenarlarını hafifçe iki yana açın. Yapacağınız açmaları aşağıya doğru değil, yukarıya doğru yaptığınıza da emin olun. Parmaklarınızı kulak yönüne doğru çekerek peeling işlemi uygulayın ve cildinizi rahatlatın.

Çene Bölgesi

Çene ve boyun bölgesine peeling işlemi yaparken parmak eklemlerinizi kullanmalısınız, bu bölgelerin kafatasınızdaki yapısından dolayı eklemlerinizi kullanmadan alacağınız verim oldukça az olacaktır. Dudağınızın hemen altına parmak eklemlerinizi yerleştirin ve çenenizi de destekleyin, sonrasındaysa yukarıya doğru çene çizgisi boyunca masaj işlemini uygulayın.

Boyun Bölgesi

Evde yüz masajı işlemlerinde son olarak boyun bölgesine geçiyoruz. Parmak eklemlerinizle çenenize uyguladığınız işlemi boynunuzda da uygulayın. Sonra çenenizden kulaklarınıza kadar bütün boyun bölgenize, yukarıya doğru, masaj yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Süreç boyunca çene çizginizi çok iyi takip ettiğinizden veya geniş boyun bölgenizin hiçbir tarafını atlamadığınızdan emin olun.

“Evde Yüz Masajı Nasıl Yapılır?” yazımızı beğendiyseniz:

“Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?”

“Yıpranmış Eller İçin Doğal El Bakımı Kürleri”

“Reishi Mantarının Faydaları”


2021-02-08

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir