feng shui

İçindekiler

Eski Çin öğretilerinde yer alan bilgilere göre iç ve dış mekanlarda bizleri olumlu veya olumsuz şekilde etkileyen metafiziksel enerjiler yer almaktadır. Bu enerji sürekli kozmik bir bağ ile hareket eder. Bu enerjinin adı ise Chi’dir. Çinliler tarafından bu enerji Ejderha’nın kozmik nefesi şeklinde betimlenmektedir. Feng Shui ‘nin amacı ise bu enerjiyi bizler için en faydalı olacak bir şekilde yakalayarak kullanmaktır.

Feng Shui çok uzun yıllar önce ortaya çıkmış bir Çin öğretisidir. Kelime anlamı olarak rüzgar ve su anlamına gelmektedir. Doğada bulunan enerjiyi yaşam alanlarımıza yansıtmamızı sağlar.

Yaşam alanlarımızda bulunan yapı elemanlarının, objelerin ve eşyaların renk ve yönelimleri üzerinden değerlendirilerek, olumlu enerjinin maddeler arasında akışının gerçekleşmesini sağlayan bir öğretidir.

feng shui

Feng Shui ‘ye Göre Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak yönü yerleşimi Feng Shui’de önemlidir. Feng Shui’ye göre yatak başının kuzeyde olacak şekilde yer alması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yatak karyolasının herhangi bir pencere önünde yer almaması gerekiyor. Yatak, sağlam bir duvar önüne yerleştirildiğinde bu durum gücü ve istikrarı temsil etmektedir.

Doğru Mobilya Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Feng Shui’ye göre bir yatak odası dekorasyonu yapılırken seçilen uygun yatak karyolası, çoğu kişi tarafından tercih edildiği gibi yatak altında eşya depolama bölümü bulunan bir model olmamalıdır. Çünkü bu öğretide yatak altında bulunan eşyalar olumsuz karşılanmaktadır. Enerji akışının sağlanabilmesi için yatak altının boş olduğu modeller tercih edilmelidir. Yine bu duruma ek olarak yatak karyolası ve mobilya hatları da yuvarlak olacak şekilde seçilmelidir.

Ayrıca gerek mobilyalarda, gerekse yatak karyolasında simetriye de dikkat edilmelidir.

Feng Shui’de Yatak Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

feng shui

Feng Shui’ye göre yatak odası dekorasyonunda yatak odası renkleri de çok önemlidir. Başarı ve refahı temsil eden mavi, kırmızı veya mor renk gibi renkler tercih edilmelidir. Renklerin dilinin yatak odası dekorasyonunda oldukça etkisi bulunmaktadır. Feng Shui öğretisine göre de turuncu, kırmızı ve parlak sarı şanı temsil etmektedir. Beyaz, gri ve metalik renkler gibi pastel renkler ise çocukların şansını temsil etmektedir.

“Feng Shui Öğretisine Göre Yatak Odası Nasıl Döşenir?” yazımızı beğendiyseniz:

“Kış Aylarında Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak İçin Dekorasyon Önerileri”

“Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu”

“Para Harcamadan Evdeki Eksiklerinizi Giderme Yolları”


2021-01-20

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir