Home Office

2020 yılının başlangıcından bu yana devam eden Korona Virüsü salgını nedeniyle neredeyse tüm dünyada insanların yaşamları ve alışkanlıkları büyük oranda değişti ve değişmeye devam edecek gibi görünüyor. İş hayatından sosyal yaşama, hayatın her alanında –son zamanlarda “yeni normal” diye adlandırdığımız — yeni bir düzenin içine girmek durumunda kalıyoruz. Bu düzende home office kavramı hayatımıza beklenmedik bir şekilde girdi

Artık hepimiz sosyal mesafeyi korumak, kişisel hijyeni önemsemek, maske takmak, eldiven takmak, mümkün olduğunca evde kalmak –hatta imkan varsa home office düzeninde evden çalışmak gibi yeni kurallar dahilinde yaşamaya başladık. Bu kurallardan bazıları pandemi bittikten sonra bile hayatın bir parçası olarak kalacak gibi görünüyor.

Birçoğumuz bu zamanlarda evden çalışmanın mümkün olduğunu gördük ve muhtemelen evlerimizi yeni ofislerimiz olarak kullanmayı düşünmeye başladık. Bu uygulamayı pandemi sonrasında da pekala devam ettirebiliriz.

Home office, neden olmasın?

İnsanlar her zaman iş – yaşam dengesini geliştirmek adına çabaladıkları için bu soru gelecekte ciddi bir şekilde sorulacaktır. Evden çalışma düzeni şirketler için de avantaja dönüşebilir; maliyetlerini ciddi şekilde düşürebilir. Birçok şirket çalışanlarına ihtiyaç duydukları şeyleri vermeyi daha kolay ve ucuz bulabilirler. Muhtemelen iyi bir dizüstü bilgisayar, yüksek hızlı internet erişimi ve güvenilir bir video konferans sistemi.

Karantinanın ilk dönemlerinde çoğumuz evden çalışmaya zorlansak da — dürüst olalım– bu duruma alışmamız pek sürmedi . Elbette karantinadan sonraki ilk gün iş arkadaşları ile buluşmak ve o ofis kahvesini içmek isteyenlerimiz olacak. Ancak çoğu insan ofise dönmek istemeyen gruba ait olacak.

Bu sebeple çoğumuz evdeki ofis ortamımızı düzenlemeye odaklanacağız. Mekansal organizasyonlarımız değişecek, evlerimizde home office yeri artık sadece bir sandalye ve masadan ibaret olmayacak. Kim bilir belki de büyük pencereler, karartma perdeler ve konforlu mobilyalarla tamamen ayrı bir oda olacak, teknik olarak donatılmış, yalıtılmış bir düzene geçeceğiz.

Karantina kurallarının yerini yavaş yavaş “yeni normal” düzene bıraktığı bugünlerde birçoğumuz yeni başlangıçlara ve iş hayatında yeni düzenlere merhaba diyeceğiz gibi görünüyor.

Son olarak işinizi kolaylaştıracak bir kaç link paylaşalım:

Home Office mobilyaları için sayısız seçenek mevcut. Pera Bulvarı ve Mudo Home firmaları çok yaratıcı seçenekler sunuyorlar. Pera bulvarı seçeneklerine buradan, Mudo Home seçeneklerine buradan erişebilirsiniz.

Işığı önleyen karartma (Black Out) perde seçeneklerinde Taç Perde Türkiye’de en iyi alternatif gibi görünüyor. Buradan inceleyebilirsiniz.

Lütfen bu gelişmekte olan yaşam tarzı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıda yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.2020-06-15

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir