İçindekiler

Evdemisin.com olarak her zaman Twitter’da sanatçıların açtığı meydan okuma (challenge) veya hashtagleri takip etmeye özen gösteriyoruz. Diğer gruplara göre çok daha pozitif ve renkli görüntülere sahne olan bu meydan okumaların son dönemlerde en popüler olanı “Sketch Vs. Final” veya “Eskiz VS Tamamlanmış Eser”

Çizerlerin yaratım sürecini çok daha iyi anlamamızı sağlayan bu meydan okumanın kuralları aslında oldukça basit. Bir esere ilk başladığınızdaki eskiz ve tamamlanmış eseri yan yana paylaşıyorsunuz. Bir kaç serseri çizgiden nerelere gelindiğini görmek aslında oldukça etkileyici. En güzel eskiz VS Tamamlanmış eser paylaşımlarını sizler için derledik.

Johannes Voss

Alman sanatçı aynı zamanda Magic The Gathering kart oyunlarındaki destenin tasarımcılarından. Nereden nereye gelmiş eskizinde… İnanılmaz.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Silas Onoja

Nijerya’lı sanatçı son derece gerçekçi portre çizimleriyle meşhur. Işığı veya gölgeleri kullanmakta oldukça yetenekli bu sanatçının Twitter hesabına mutlaka göz atın.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

tck__tck

tck__tck bir konsept canavarı. 3 tane yuvarlaktan son derece sempatik bir figür yaratabilen tck, başka bir deyişle yoktan var eden bir tasarım dehası. Özellikle kendi YouTube kanalında çizimle ilgili bir şeyler öğrenmek isteyenlere ücretsiz yol gösteren çok güzel dersleri de mevcut.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

c_o_l_a

Tokyo çıkışlı sanatçı özellikle su ve buzu resmettiği üç boyutlu resimleriyle dikkat çekiyor.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Ilse Harting

Hollanda’lı sanatçı Ilse Harting (Iruse) yarattığı birbirinden sevimli karakterler veya ışık oyunlarıyla göze çarpıyor.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

HDL (Huangdanlan)

Hdl benim yıllardır takip ettiğim bir çizer. Canlı renklerde ama bir o kadar da kanlı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Ne olduğu belirsiz bir kaç suluboya darbesinden karanlık bir hikayeye dönüşen bu resim, atmosfer yaratmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Tora Toraji

Benim şahsi favorilerimden biri olan Toraji aslında ayrıntılarla kafayı bozmuş bir portre sanatçısı. Fantastik karakterler yaratmakta rakipsiz bir çizer. Mesela aşağıdaki resmi ben üzerinde oynanmış gerçek bir fotoğraf zannediyordum.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Asya Otaku dünyasının gözbebeklerinden Toraji’nin yarattığı her karakter aslında bir bilgisayar oyununda baş karakter olmaya aday.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Juan Ferreyra

Marvel veya Örümcek Adam için çalışan Arjantinli efsane çizgi roman üstadı Juan Ferreyra’nın inanılmaz bir yaratım süreci var.

Eskiz VS Tamamlanmış Eser

Boira Plushies

Boira Plushies resim yerine kişiye özel pofuduk canlılar tasarlayan veya çocukluk hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilen iki kişilik bir ekip.

sanat

Masashi Kageyama

Masashi fantastik mekanlar yaratan bir demi-god. Eskiz halindeki ve finaldeki eserin ayrıntılarına bakınca hipsterlar gibi “Wow sadece Wow” demeyi; ağzıma yumruk yemeyi bile göze alıyorum.

tasarım

BONUS

gozz_sss

Gozz-chan anlatılmaz yaşanır. Çizimleri bana hep Hayao Miyazaki’nin Howl’s Moving Castle ya da Spirited Away gibi çok katmanlı animelerini hatırlatıyor…

tasarım

“Eskiz VS Tamamlanmış Eser” yazımızı beğendiyseniz:

“İçinizi Isıtacak Sıra Dışı Hayvan Dostlukları”

“Uozura: Atsushi Morioka’nın Objektifinden Dünyanın İlk Balık Yüzleri Kitabı”

“Sosyal Medyayı Sallayan Tasarım ve Sanat Fenomeni: #ToonMe Challenge”


2021-02-21

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir