tasarım sanat fenomeni #ToonMe Challenge

İçindekiler

Sosyal medyanın en iyi ve en az bilinen “challenge”ları genelde sanat dünyasından çıkıyor. Çizerlerin ve tasarımcıların kendi aralarında başlattıkları bu karşılıklı meydan okumalar Twitter’da gündelik olarak göze batmasa da çok ilginç şeyler yarattıkları oluyor. Ve şu anda tüm doğru düğmelere basan bir Challenge var. Karşınızda sosyal medyayı sallayan tasarım ve sanat fenomeni #toonme challenge.

Çizerler ve modern otoportreleri

#ToonMe challenge birkaç hafta önce sanatçı ve illüstratör René Córdova tarafından başlatıldı ve diğer tasarımcılar tarafından da hemen benimsendi. Kısa sürede Instagram ve Twitter’da yayılan bu challenge dünyanın her yerinden sanatçıların katılımıyla büyüdü.

Kurallar son derece basit: önce bir selfie çekin, fotoğrafı en sevdiğiniz sanat ve çizim uygulamasına yükleyin ve portrenizin bir bölümünü kendi çizgi film stilinizle boyayın. Ardından, #ToonMe veya #toonmechallenge hashtag’leri eklenmiş olarak Twitter ve Instagram’da yayınlayın. Sonra arkanıza yaslanın ve sevgi selini bekleyin. Çünkü sosyal medyada çizerler arasında çoğu sektörde zor bulunan güçlü bir dayanışma ve kardeşlik birliği var.

Karantina Sanatı

Karantina döneminde sanatçılar da herkes gibi izole olduğu için ilham bulmakta zorlansalar da böyle güç zamanlarda birbirlerinden güç alarak yaratmaya devam ediyorlar.

Çeşitlilikten güç doğar…

Bu challenge da en çok hoşumuza giden şey, her yaştan, cinsiyetten ve ırktan insanın aynı hashtag altında buluşmasıydı. Sanatçıları bir araya getiren bu challenge sayesinde her zaman göz önünde olmayan bazı genç sanatçılar da bir platform yakalamış oldular.

Carnivorum adlı İspanyol sanatçının instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Cloerszkart adlı Fransız sanatçının instagram adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Hepinizi #ToonMe hashtagine bekleriz…

“Sosyal Medyayı Sallayan Tasarım ve Sanat Fenomeni: #ToonMe Challenge” yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki yazılara da göz atmanızı öneririz.

“Japon Sanatçıların 2020 Tokyo Olimpiyatları İçin Tasarladıkları “Ülkeler ve Bayrakları” Konulu Anime Karakterleri”

“Kore’li İllüstratör Jyundee Jenny ve Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar”

“Tarihi ve Kurgu Karakterlerin Gerçeğe Uygun 3D Modelleri”

“Joyce Spakman’ın Sıradışı Materyallerden Yarattığı İnanılmaz Kostümler”

“Fotoğraf ve Dijital Çizimin Kesişme Noktası Mathieu Stern”


2020-12-17

Bir yanıt yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir