Sadece ev sahibinin kullandığı ve mahrem olan yatak odası, salon veya oturma odası gibi diğer odalar kadar ilgi görmeyebilir. Ancak yatak odalarımız, diğer odalara göre daha az süre kullandığımız odalar olsa da yaşam kalitemiz üzerinde çok büyük bir etkiye sahip oldukları için son derece önemlidir. Günümüzün neredeyse üçte birini yatak odasında geçirdiğimiz düşüldüğünde aslında ömrümüzün üçte birini yatak odasında geçirdiğimiz gerçeği pek aklımıza gelmez. Dolayısıyla yatak odalarının hayatımızda ne kadar önemli bir yerde olduğu anlaşılıyor. Yatak odalarımızın yaşam kalitemize olan etkisi göz önüne alındığında Japon tarzı yataklar son derece önemlidir.

Yatak Odası Dekorasyonunda Japon Tarzı Yataklar

Japon tarzı yataklar
naturalbedcompany.co.uk

Son yıllarda yatak odası dekorasyonu hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Yatak odası için özel olarak yeni trendler ve yeni akımlar çıkmaya başladı.

Yere yakın olan yatak modelleri, yaygın kullanılan adı ile Japon tarz yataklar, yatak odası modasında çok önemli bir yere sahip. Geçmiş yıllarda alıştığımız karyola modellerine göre daha düşük profile sahip ve yere daha olmalarının yanı sıra sadece yatakta değil ayrıca karyolada da bizlere rahatlık vaat ediyor. Yatak odasında yeni bir dekor yapmayı planlayanlar için Japon stil yataklar ilginç bir alternatif.

Japon Stil Yatakların Avantajları

Japon yatak modelleri, sadece bir dekorasyon yöntemi olarak görülmemelidir. Bu düşük profilli yatak modelleri Japon kültüründe uzun yıllardır kullanılmaktadır. Simgesel anlamlarının yanı sıra sağlığa yararları için de tercih edilmektedir. Yere yakın olan bir yatak, doğal bir uyku ortamı oluşturarak daha kaliteli bir uyku imkanı tanımaktadır.

Çocuklar İçin Japon Tarz Yataklar

Japon tarzı yataklar
house-interior.net

Japon tarz yataklar sadece yetişkinler için değil, çocuklarımıza da hitap etmektedir. Hiç şüphesiz çocuklarımızın sağlığını kendi sağlığımızdan daha ön planda tutarız. Sağlıklı bir uyku yetişkinlerde bile önemli bir konuyken çocuklar için de oldukça önemlidir. Çocuğunuzun kaliteli bir uyku uyuyabilmesi için düşük profilli olan bir yatak tercih edilmelidir. Üstelik bu şekilde yere yakın olan bir yatak çocuklar için de eğlenceli görülerek çocuğunuzu uymasına ikna etmenize katkıda bulunacaktır.

Japon tarz yatakları gün geçtikçe ülkemizde yaygınlaşıyor. Bu yatakları çevrenizdeki mobilya mağazalarından kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Artık pek çok üretici firma tarafından bu modeller üretilmektedir.


2021-01-21

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir