Devam eden pandemi sürecinde evlerimiz bizler için en güvenli yerler olmaya devam ediyor. Hal böyle olunca da evlerimizde kendimizi mutlu edecek ortamlar yaratma fikri beliriyor aklımızda. Önümüzdeki kış aylarında evinizde sıcak bir ortam yaratmak için dekorasyon önerilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Yeni Fikirler

Çok sevdiğiniz canlı ve açık renk tonları ile evinizde enerjik ve aydınlık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Siyah, kahverengi, koyu gri gibi iç ve ortam karartıcı renklerden kurtulmalısınız. Özellikle kış aylarında günler kısa ve ortam karanlıktır. Perdeleriniz kapalı olursa ortam çok daha karanlık olacaktır. Bu nedenle gün ışığından faydalanmak için perdelerinizi ardına kadar açmalı ve evinizin içindeki enerjiyi arttırmalısınız. Kalın perdelerinizi sonuna kadar açın, ince tül perdelerinizi ise kapalı tutabilirsiniz.

Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak

Kış soğuğunda ortam ne kadar aydınlıksa ev içi ferahlık ve enerji o derece iyi demektir. Kış aylarında üzerinizde oluşacak ağır ve depresif havayı atmaya yardımcı olmak için çiçek desenli duvar kâğıtları ve tekstil ürünlerini tercih edin. Baharı anımsatan ve eve bahar havası veren renk renk kır çiçekleri ya da başka çiçeklerden oluşan bu tarz dekorasyon, ev içinde kışın yarattığı o soğuk atmosferin atılmasına ve evde bahar havası oluşmasına yol açar.

Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak

Evinizdeki çiçekleri çoğaltın ve evinizi çiçekli bitkilerle ve değişik yeşilliklerle abartmayacak şekilde donatın. Çiçeklerle canlandırdığınız evinize uygun olabilecek birkaç ev ağacı da ilave ederek daha farklı bir hava katabilirsiniz. Böylece iç mekânınızı canlandırmış ve ev içinde bulunduğunuz sürece içinizde yaşam enerjisi oluşmasının kapısını aralamış olursunuz.

Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak

Samimi, sıcak, otantik ve de romantik bir ortam yaratmak için evinizde soba ya da şömine gibi ısıtıcılarla ısınmanın vereceği olumlu enerjiyi evinize katın. Bu amaçla evinize modern bir şömine ya da modern bir soba ekleyebilirsiniz ve bu ısıtıcıların etrafında güzel vakitler geçirebilir, çocuklarınızla oynayabilir, kitap okuyabilir ya da yüzünüze vuran sıcaklık eşliğinde güzel filmler seyredebilirsiniz.

Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak

Balkonlar

Kış aylarında balkonlarımız hep boş kalır ve hiç kullanılmaz haldedir. Bundan kurtulmak için balkonlarınızı kış bahçesine çevirmeyi deneyin. Bu amaçla açılır ve kapanır panellerle balkonunuzu kapatın ve yazın açık kışın kapalı balkon sahibi olun ve bu sayede kış aylarında bile balkonunuzu kullanım alanlarınızın içine dahil edin.

Fotoğraf: decomg.com

Ev içerisinin güzel kokmasını ihmal etmeyin. Rahatlatıcı etkisi olan aromatik yağlar, tütsüler ya da güzel kokulu mumlar sayesinde evinizin güzel kokmasını, rahatlatıcı ve huzurlu bir ortama sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Elbette yukarıdaki fikirlerin yanı sıra siz de kendi fikirlerinizi oluşturabilir ve evinizin içinde farklı bir hava oluşturabilirsiniz. Renkli halılar, renkli oturma grupları ve koltuklarla salon ya da oturma odalarınızda ve hatta mutfaklarınızda iç açıcı sımsıcak alanlar yaratabilirsiniz.


2020-11-12

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir