İçindekiler

Malum pandemi döneminde en uzun zamanı geçirdiğimiz yerler doğal olarak evlerimiz oluyor. Bu dönemde evlerimizde hissettiğimiz enerji bizi derinden etkiliyor ve günümüzü belirliyor. Evinize girdiğinizde negatif bir enerji hissetmeniz durumunda bu durum sizi kötü hissetmeye iter. Aslında evinizi kolayca ve doğal yollarla negatif enerjiden arındırabilirsiniz. Bu sayede yaşam kalitenizin artmasını sağlayarak evinizde çok daha huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürebileceğinizi de ayrıca belirtmekte fayda var. İşte Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Muhteşem Yolu;

Yaşam bölgenizde kullanmadığınız tüm eşyaları evinizden uzaklaştırın

Öncelikle evinizde işe yaramayan ve kullanmadığınız eşyalardan kurtulmanız gerekiyor. Söz konusu eşyaları evinizden çıkarmaya kıyamadığınız takdirde evinizde maalesef ki negatif enerji etkisini devam ettirirsiniz. Bu nedenle de evinizin herhangi bir kısmında kullanma gereği duymadığınız eşyalarınızı bir eskiciye vermeniz veya bağışlamanız faydalı olacaktır.

Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu

Sizde negatif anısı olan hiçbir eşyanızı evinizde bulundurmayın

Kullanılan eşyaların da kendi çaplarında çevrelerine yayabildiği negatif enerjiler söz konusudur. Bu bakımdan sizde negatif anısı olan eşyaları da evinizden çıkarmanızı önermekteyiz. Örneğin, birisi size bir hediye mi sundu, burada sizin açınızdan önemli olan sunulan hediyeden pozitif enerji alabilmenizdir. Bu durumun aksini yaşamanız durumunda o eşyayı evinizden çıkartmanız gereklidir.

Kırık, çatlak ve bozuk olan ne varsa evinizden çıkartın

Bazı insanlar kırık, çatlak ve bozuk olmasına rağmen evde bulunan eşya veya nesneleri dışarı atmaya kıyamazlar. Ancak bir eşya kırılmış veya çatlamış ise, yüksek ihtimalle o eşya bir negatif enerji durumuna maruz kalmıştır. Bu olumsuz durum doğal olarak evde yer alan fertleri de olumsuz etkileyebilir.

Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu

Evinizi temizleyin

Ev temizliği özellikle salgın döneminde her zaman yapılması gereken en önemli kurallar listesinde yer almaktadır. Ancak konu evdeki negatif enerjilerin temizlenmesi olduğunda evinizi normal temizlik işleminden farklı olarak daha özenli temizlemeniz gerekmektedir. Örneğin, evinizde toz bulunmamalı ve evinize bol miktarda oksijen girişi sağlamalıdır.

Hoşlansanız da evinizde kuru çiçek bulundurmayın

Her ne kadar üzülerek belirtsek de evinizde kuru çiçek yer alması da negatif enerjilerin meydana gelmesine neden olmaktadır. Ayrıca inanılmaz düzeyde toz yutabilen kuru çiçekleri evinizden uzaklaştırmanızda fayda vardır.

Evinizin odalarında tuz bulundurmaya özen gösterin

Tuzun evinizdeki tüm negatif enerjileri toplama ve hapsetme özelliğine sahip olduğu düşünülüyor. Bu sebepten her odada yarım çay bardağı miktarınca tuz bulundurmanız yeterlidir. Bu sayede evinizdeki negatif enerjilerin kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

Evinizde zaman zaman tütsü yakmaya özen gösterin

Bitkiler ile yapılan tütsüler ev ortamındaki negatif enerjilerin hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kalkması açısından önem arz etmektedir. Örneğin, içeriğinde yer alan özel bitkisel yağlar sayesinde sakinleştirici bir etkiye de sahip olan adaçayı bitkisini evinizde tütsü olarak kullanabilirsiniz.

Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu

Evinizde canlı bitki bulundurun

Evinizi pozitif enerji ile doldurmanın yollarından biri de evinizde bitki bulundurmanızdır. Canlı enerji özelliğine sahip olması sayesinde evinizin daha canlı kalmasına destek olan bitkilerden örneğin kapalı bir ortamda yer almasına rağmen çevresine pozitif enerji yayma özelliği sunan Paşakılıcı bitkisini evinizde bulundurmanızı tavsiye edebiliriz.

Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu

Evinizde aynaların bulunduğu ortamları yeniden gözden geçirin

Kusursuz ev dekorasyonu açısından önem arz etmesine karşın aynaların uygun olmayan ortamlarda bulundurulması ev ortamında negatif enerjilerin yayılmasına neden olabilir. Örneğin, yatağınızın tam karşısına koymak yerine yatağınızın yan tarafına veya evinizin giriş kısmına asmanız daha doğru olacaktır. Ve son olarak aynaların da düzenli bir şekilde temizlenerek negatif enerjilerden temizlenmesi sağlanmalıdır.

Evinize girdiğiniz antrelerinizi düzenleyin

Evinizdeki antrelerinizi de düzenlemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü evinizde negatif enerjiler özellikle bu alanlarda birikiyor ve düzenli bir giriş daha pozitif olmanıza yol açıyor.

Yatakların ve mobilyalarınızın altını eşyalar ile doldurmayın

Mobilyalarınızın ve yataklarınızın toz alabileceğini düşünerek bu durum sonucunda evinizde negatif enerjilerin oluşabileceğini vurgulayabiliriz. Yatağınızın altını eşyalar ile doldurduğunuzda eşyalarınızın gece boyunca bir plak misali her şeyi kaydetmesine ve bilinçaltınızın olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. İlave olarak yataklarınızın başucu kuzey yöne gelecek biçimde koymanız enerjinin akışını da doğru yönde yönlendirmeniz konusunda etkili olacaktır.

Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu

Evinizde pozitif enerjiler yayan müzikler dinleyin

Bilimsel olarak da yapılan araştırmalar sonucunda ev ortamında huzur veren müzik türleri dinlenilmesinin ev ortamında pozitif enerjilerin yayılmasını sağladığı gözlemlenmiştir. Örneğin meditasyon müzikleri, hafif caz veya klasik müzik ile evinizi daha pozitif bir alana çevirebilirsiniz.

“Evinize Pozitif Enerji Yüklemenin 12 Yolu” makalemizi beğendiyseniz:

“Kış Aylarında Evinizde Sıcak Bir Ortam Yaratmak İçin Dekorasyon Önerileri”

“Para Harcamadan Evdeki Eksiklerinizi Giderme Yolları”


2020-11-30

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir