İçindekiler

Japon anime ve mangalarının çizim tarzlarını her zaman çok beğenmişimdir. Klasik ve her yerde tanınan bir tarza sahip Japon anime stilinin bence günümüzdeki en güçlü rakipleri Kore manhwa çizerleri ve portre illüstratörleridir. Kore’de çizgi roman yani mangalara “manhwa” yada “webtoon” denir. Japon muadillerinden farklı olarak genelde siyah-beyaz yerine renkli ve biraz daha farklı bir estetiğe sahiptirler. Bu sanatçılar arasında benim favorilerimden biri sosyal medyada “Jyundee” olarak bilinen Jenny’dir. Çizimlerine ilk olarak Deviantart’ta rastladığım Jenny’nin bugün instagramda da hatırı sayılır bir takipçi kitlesi var. Ana uzmanlık alanı çoğumuzun tanıdığı karakterleri Kore Manhwa tarzında yeniden yorumlamasıdır. Ve karşınızda Kore’li illüstratör Jyundee Jenny ve yeniden yarattığı bilindik simalar. Bugün sizlerle favorilerimi paylaşacağım:

Leydi ile Sokak Köpeği (Lady and the Tramp)

Jyundee’nin tasarımları, Güney Kore çizgi romanlarını ve çizgi filmlerini tanımlayan bir terim olan manhwa’yı ilk bakışta anımsatıyor, ancak Jenny çizimlerini daha da mükemmel ve ayrıntılı hale getirerek diğer illüstratörlerin arasından sıyrılıyor. Sanatçı kendi tarzında K-pop idollerini yeniden çizmekten de hoşlanıyor.

Firefox ve Google Chrome

Mulan

Usagi (Sailor Moon)

Jenny çizim yeteneğini hepimizin tanıdığı birçok karaktere uyguluyor. Çok keskin ayrıntılarla yeniden tasarladığı Disney karakterleri internette tanınmasını sağlayan ilk tasarımlarından.. Sonrasında, çocukluğumuzdan tanıdığımız Sailor Moon gibi popüler anime karakterlerini hatta video oyunlarının karakterlerini baştan yarattı. Yıllar geçtikçe çizimlerine Monster High ve Adventure Time gibi son dönemin popüler Amerikan çizgi filmlerini de ekleyen Jenny oldukça popüler oldu. Böyle bir ilgi görmeyi asla beklemediğini itiraf ediyor ve bunun için çok müteşekkir. Jenny aslında oldukça utangaç bir çizer ve paylaşımları sayesinde sosyal anksiyetesini yenerek dünyanın her yerinden yeni dostlar edindi.

Toph Beifong (Avatar: Last Airbender)

Kakashi Hatake (Naruto)

BTS V Kim Tae-hyung

BTS Jimin Lachimolala 🙂

Witcher Geralt

Frankie Stein (Monster High)

Clawdeen (Monster High)

Draculaura (Monster High)

Lagoona Blue (Monster High)

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Eren Yeager (Attack On Titan)

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Zuko & Mai (Avatar: Last Airbender)

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Studio Ghibli Hayao Miyazaki’nin unutulmaz karakterlerinden: San (Princess Mononoke)

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Studio Ghibli Kiki (Kiki’s Delivery Service)

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Tabii Studio Ghibli’nin ve Miyazaki’nin en meşhur animesi Spirited Away’i koymazsam olmaz: Chihiro & Haku

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Jyundee /Jenny

Jyundee Jenny Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar

Sanatçının instagram adresi: @Jyundee

Jyundee Jenny ve Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar yazımızı beğendiyseniz “Japon Anne Etoni Mama Çocukları İçin Birbirinden Sevimli Okul Yemekleri Hazırlıyor” yazımızı da tavsiye ederiz…


2020-11-13

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir