güneş gözlüğü

İçindekiler

İster tarzınıza tarz katmak isteyin, ister gözlerinizi güneşin sert ışınlarından korumak isteyin, mükemmel güneş gözlüğü seçimi sandığınızdan daha zor olabilir. 

Pandeminin de gelişiyle dışarda rahatça alışveriş yapmaya çekinir olduk. Çoğu konuda internetten alışveriş yapmaya alıştık. Ancak güneş gözlüğü gibi denemeden alması zor olabilecek bir ürünü mağazalara gitmeye çekindiğimiz için istesek de alamıyor olabiliriz. Tabii ki bunun da bir çözümü var. İnternetten güneş gözlüğü alışverişine başlamadan önce sizin için derlediğimiz bilgileri dikkate aldığınızdan emin olun ve yüzünüze uyan, doğru bir güneş gözlüğü sahibi olun.

Kare bir yüzünüz mü var ? 

Seçtiğiniz gözlükler görüntümüzü mükemmelleştirebilir ya da kusurlarımıza daha çok dikkat çekebilir. Kare bir yüzünüz varsa, çene çizginiz, yanaklarınız ve alnınız yüzünüzde sert bir hat oluşturuyorsa, yuvarlak çerçeveler seçmek istersiniz.

Yuvarlak çerçeveli gözlükler, dikkati çerçeve şeklinizin sahip olduğu kıvrımlara çekerek yüzünüze görünümünüzü yumuşatacak bir kontrast ekleyecektir.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ:

güneş gözlüğü
Dolce & Gabbana
güneş gözlüğü
Miu Miu
güneş gözlüğü
Ray Ban
güneş gözlüğü
HAVAIANAS
güneş gözlüğü
Ray Ban

Yuvarlak yüzlü müsünüz? Dikdörtgen çerçeveler edinin.

Yuvarlak hatları neredeyse birbirine eşit olan bir yüzünüz mü var? Bu durumda, dikdörtgen şekilli çerçeveler alın.

Bu, hatları çok belirgin olmayan yüzünüze yerinde sert bir hat ekleyecektir; 

Yüz hatlarınıza göre seçeceğiniz çerçevelerinizi tarzınıza uygun seçerseniz, görünüşünüze zahmetsiz bir şıklık katabilirsiniz. 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ:

güneş gözlüğü
Bvlgari
güneş gözlüğü
Prada
güneş gözlüğü
Ray Ban
güneş gözlüğü
Ray Ban
güneş gözlüğü
Ray Ban

Çerçevelerinizi cildinize ve saçınıza uygun renklerden seçin.

Artık hangi çerçeve şeklini kullanacağınızı bildiğinize göre, cildiniz ve saçlarınıza uyacak bir renk bulun.

Koyu teniniz ve / veya siyah saçlarınız mı var?

Hiç çekinmeyin ve o beğendiğiniz simsiyah çerçeveli gözlüğü gönül rahatlığıyla sipariş edin.

Koyu Tenliler / Siyah Saçlılar:

Tom Ford
Ray Ban
Jimmy Choo

Açık tenli misiniz? / Saç renginiz açık mı?

Bununla birlikte, daha açık bir cildiniz ve / veya sarı saçlarınız varsa, gözünüze, cildinize veya saç renginize uyan daha açık renk çerçeveler satın alabilirsiniz.

Açık Tenliler / Açık Renk Saçlılar:

Ray Ban
Dolce & Gabbana
Ray Ban

Bununla birlikte, daha yaratıcı ve renkli bir görünüm elde etmek isterseniz çerçevelerinizde kontrast renkler kullanmaktan çekinmeyin.

Örneğin, mavi gözlerin üzerindeki koyu kırmızı çerçeveler veya kahverengi gözlülere simsiyah çerçeveler doğru seçimler olacaktır. 

Kaliteli lensler seçin.

En az çerçeve kadar önemli bir husus; lensler. Her şeyden önce seçtiğiniz gözlükte kullanılan lensler, gözlerinizi UVA ışınlarının en az %95’ine ve UVB ışınlarının %99’una karşı korumak için sertifikalandırılmalıdır. Neredeyse tüm saygın markalar bu korumayı bize sunar, ancak daha ucuz bir güneş gözlüğü seçmeyi, göz sağlığınızı korumak yaşlandıkça daha büyük önem taşımaya başladığından, iki kez düşünmeliyiz. İkinci husus ise lensler çizilmeye ve kırılmaya karşı dayanıklı olmalıdırlar. Günümüzde yeni teknolojiyle yapılan yeni modeller daha sert ve bu tür hasarlara direnen malzemelerle yapılır.

Son olarak, gözlük seçimi yapılırken lenslerin rengi, modaya uygun olma endişesinden ziyade amaca uygun seçilmelidir. Farklı kaplamalar farklı durumlarda maksimum performansı gösterir, özellikle de belirli spor dallarındaysanız. Örneğin, kayakçılar ve snowboardcular kırmızı veya sarı renkli gözlüklerle iyi performans gösterirken, tenisçiler mavi veya yeşil bir çifti tercih ederler.

Ray Ban
HAVAIANAS

Atletizmde değil günlük yaşamda da, netlikten ödün vermeden ışığın yoğunluğunu azaltan renkte bir lens almak ister misiniz? O zaman gri lensli bir model alın, satın alma işleminizden memnun kalacaksınız.

PRADA SPORT

Yüzünüzü ölçün, sonra istediğiniz gözlüklerle karşılaştırın.

Yukarıda tartışılan tüm faktörler kendi içlerinde önemli olsa da, mükemmel güneş gözlüğü çiftini seçmek, onu satın almadan hemen önce yüzünüzün boyutlarını iyi bilmekten geçer.

Bunu milimetre ölçen bir metrik cetvel alarak yapın ve yüzünüzün genişliğini bir uçtan diğer uca kadar ölçün. Ölçüleri notladıktan sonra, düşündüğünüz gözlüklerin toplam genişliği (lenslerin genişliği ve köprü) ile karşılaştırın – kendi yüz ölçümünüzün iki milimetresi içinde kalıyorlarsa, yüzünüde mükemmel bir şekilde uygundurlar.

“Bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz”


2020-06-27

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir