Evde ayak bakımı nasıl yapılır konusu hakkında birçok yararlı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. “Evde doğal ayak bakımı için ne gibi uygulamalar yapmalıyız? Hangi ürünleri kullanmalıyız?” sorularına birden fazla cevaplar bularak, sizler için faydalı bir içerik hazırladık. Ayaklarımız vücudumuzun diğer bölgelerine göre çok daha fazla ihmal ettiğimiz bölgelerimizdendir. Bunun için ayak bakımı yöntemleri konusunu pratik bir şekilde nasıl uygulayabiliriz. En sağlıklı yöntemler hangileri yazımızın devamında teker teker inceleyelim.

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu konu çoğu kişi tarafından merak edilir. Gün boyu ayakkabılarımızın içerisinde hapis kalan ayaklarımızın daha çok bakıma ihtiyacı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Durum böyle olunca, bütün gün kapalı kalan ayaklarımızın dinlenmesi ve ölü bakterilerden arındırılması lazım. Bunun için bakım işlemlerini uygulamak gerekmektedir. Öyle ki, bu işlemler insanların güzellik salonlarına tonlarca para ve zaman harcamasına sebep olur. Dolayısıyla boşa vakit ve nakit kaybına yol açma durumu vardır. Oysa bunların hiçbirine gerek kalmadan evde hazırlayabileceğiniz doğal bakım ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

evde ayak bakımı nasıl yapılmalı

Ayak Bakımı Yöntemleri

Evde ayak bakımı yöntemleri için öncelikle yorgun ve kapalı kalan ayaklarımızın yumuşaması ve dinlenmesi için ılık bir suyun içerisine biraz da doğal sabun ekleyerek, yarım saat boyunca bekletin. Bu sürenin sonunda yeterince yumuşayan ve dinlenen ayaklarınıza doğal içerikli nemlendiricilerinizden sürün. Ayaklarınız şimdiden bakımlı ve yumuşacık bir hal almaya başladı bile. Ayak bakımı işlemlerinizin devamında eğer tırnaklarınızı kesmek isterseniz asla tırnak etlerinizi kesmemelisiniz. Çünkü bu işlem ayaklarınızın bakteri üretmesine ve mantar gibi hastalıklara yol açar. Eğer çok kaba ve katılaşmış etleriniz var ise dikkat ederek ve derine inmeden küçük kesimler yapabilirsiniz. Sonrasında tırnaklarınızı keserken düz bir şekilde kesin ki tırnaklarınız uzarken etinizin içine batmasın. Son olarak topuklarınızı ve katılaşmış ayak bölgelerinizi ponza taşı yardımıyla ölü derilerinden ve zararlı bakterilerden uzaklaştırabilirsiniz. Sonrasında doğal içerikli losyon veya yağlardan sürerseniz, bir güzellik salonundan çıkmış gibi bir his yaşayabilirsiniz.

“Evde Doğal Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?” yazımızı beğendiyseniz:

“3 ADIMDA PANDEMİ SÜRECİNDE EVDE SAÇ KESİMİ”

“Yıpranmış Eller İçin Doğal El Bakımı Kürleri”

“THE ORDINARY: Klinik Cilt Bakımında Bir Devrim”


2021-01-31

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir