doğal el bakımı kürleri

İçindekiler

Doğal el bakımı kürleri, yıpranmış ve kurumuş eller için en iyi çözümleri sunar. Çeşitli kimyasallar içeren ve aynı zamanda oldukça masraflı olan kremler doğru tercih olmayabilir. Bunun yerine siz de evinizden ya da marketlerden temin ettiğiniz materyallerle son derece etkili bir kür hazırlayabilirsiniz…

Cildinizin eski sağlığına kavuşması için vereceğimiz üç adet doğal el bakımı kürünü kullanabilirsiniz. Cildinizin sağlıklı kalması adına en iyi yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz… Özellikle ölü deri, nemsizlik, çatlama ve benzeri cilt problemleri yaşayanlar için bu öneriler son derece etkili birer çözüm yoludur. Gelin bahsettiğimiz bu tariflere yakından bakalım.

doğal el bakımı kürleri

Avokado, Şeker ve Zeytinyağı Kürü

Şeker veya zeytinyağının içerisinde antioksidan özellikler vardır. Bu yüzden cilt sağlığı için oldukça faydalıdır. Zeytinyağından gelen yağ asidiyle beraber cildinizi en iyi şekilde besleyebilirsiniz. Birçok kişinin bildiği bu karışma biz ek olarak avokado faktörünü de ekliyoruz. Hafif etli avokado kabuğunu, şeker ve zeytinyağı suyuna bandırdıktan sonra, vücudunuza yedirerek oldukça etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

doğal el bakımı kürleri

Bal ve Yumurta Akı Kürü

Yumurta akının içeriğindeki protein veya besin miktarları cilde büyük fayda sağlar. Baldaki şeker, yumurta akı yağı veya besinleriyle birleşince ortaya son derece etkili bir kür çıkıyor. En çok sevilen doğal el bakımı kürleri arasından bal veya yumurta akı karışımını siz de deneyebilirsiniz. Bu iki bileşenin muazzam uyumuyla birlikte cildiniz yumuşacık, nemli ve son derece sağlıklı olacak.

doğal el bakımı kürleri
Badem Yağı, Su ve Hafif Beyaz Sirke

Beyaz sirkenin asidik oranı ciltteki ölü derileri veya zararlı bakterileri yok etmede çok etkilidir. Hali hazırda badem yağının içerdiği mineraller veya besinlerle ciltte son derece besleyici özellikleri bulunuyor. Hafif miktarda beyaz sirke ile badem yağını suyla karıştırarak oldukça basit ama etkili bir kür elde edebilirsiniz. Ancak beyaz sirke oranını fazla kaçırırsanız bu durum sağlıklı olmak yerine zararlı olabilir. Beyaz sirke oranı çok iyi ayarlamalısınız.

Son tavsiyemizle birlikte doğal el bakımı kürleri ile düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Böylelikle siz de sağlıklı ve yumuşak ellere sahip olabilirsiniz. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, sağlıklı günler.

“Yıpranmış Eller İçin Doğal El Bakımı Kürleri” yazımızı beğendiyseniz:

“THE ORDINARY: Klinik Cilt Bakımında Bir Devrim”

“Neden Kore Kozmetiği?”

“YETERLİ SU İÇMENİN FAYDALARI”

“EVDE EGZERSİZ YAPMAYI KOLAYLAŞTIRACAK İPUÇLARI”


2021-01-30

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir