Evde Etkili Ders Çalışmak İçin Yöntemler

İçindekiler

İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi çocuklar üzerinde bir çok negatif etki yarattı. Bunların içinde en önemli olanı gelecek hayatları üzerinde çok etkisi olan eğitim oldu. Bu dönemde ders çalışmak gibi şeyler çocuk veya yetişkin, kimsenin içinden gelmiyor. Yine de hepimizin bildiği gibi bu durum herkesin geleceği için çok fazla önem taşıyor. Biz de bu konuda biraz araştırma yaptık ve ders çalışma yöntemleri ile kendimizi daha iyi geliştirmenin yollarını öğrendik. Karşınızda Evde Etkili Ders Çalışmak İçin Yöntemler…

Evde Etkili Ders Çalışmak İçin Yöntemler

1. Çalışma Çizelgesi Oluşturun

Beslenme ve uyku için yaptığınız gibi her günün belli saatlerini çalışmaya bırakın. Aynı çizelgeyi günden güne düzenli tutun. Çalışma için gerekli olan süre, konuyla ilgili becerilere dayalı olarak her birey için farklılık gösterecektir. Çalışma çizelgesine düzenli olarak uyduğunuz sürece daha verimli çalışmalar elde edeceksiniz.

2. Uygun Bir Ortam Yaratın

Konsantre olmak konusunda sessiz bir yer çok yardımcı olacaktır. Evde çalışma masanızı olabildiğince dikkat dağıtan yerlerden uzak tutun. Her gün aynı yerde çalışarak daha iyi konsantre olabilirsiniz. Ayrıca çalışma verimliliği de artacaktır.

3. İhtiyacınız Olan Malzemeleri Hazır Tutun

Evde Etkili Ders Çalışmak İçin Yöntemler

Çalışma masanıza kalem, silgi, ataç, zımba, sözlük, atıştırmalıklar ve sıvı içecekler gibi gerekli olan eşyaları ayarladıktan sonra oturursanız dersiniz bölünmez ve daha iyi çalışmalar yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan ne varsa yakınınızda olması önemlidir.

4. Bir Ajanda Kullanın

Bir ajanda edinin ve ayrıntıları da içeren günlük planınızı yazın. Yapmanız gerekenleri ve sürelerini bilmek, önemli ödevleri başarıyla ve zamanında tamamlamak için en önemli adımdır.

5. İyi Not Alın

Öğretmenleriniz çevrim içi derste önemli noktaları anlatırken verimli notlar almaya çalışın. Bu önemli notlar bilgiyi tekrar gözden geçirme açısından oldukça faydalı olacaktır.

6. Dersleri Tekrar Edin

Araştırmalara göre düzenli olarak tekrar etmeyen bir öğrenci yalnızca iki hafta içinde öğrendiklerinin %80’ini unutabilir. Düzenli olarak tekrar eden bir öğrenci edindiği bilgileri unutmaz. Üzerine gerekli test ve çalışmalar yapıldığı sürece gelişim için oldukça etkili olacaktır.

5. İyi Bir Uyku Uyumak

Uyku her konuda çok önemlidir. Uykunuzu güzel bir şekilde uyumak, ders çalışma verimliliğini artıracaktır. Güzel bir uyku sonrasında beyin rahatladığı ve üzerinizde olan yorgunluğu attığı için ders çalışırken dersi anlama olasılığınız artacaktır.

6. Arkadaşların İle Çalış

Arkadaşın ile çalışmak yada bir grup olarak çevrim içi ders çalışmak gelişim için oldukça etkili olacaktır. Birbirinizin yanlışını görebilir ve bunu düzeltebilirsiniz. Böylelikle daha verimli ders çalışmış olabilirsiniz.

7. Düzenli Beslenme

Vitamin ve mineraller açısından oldukça zengin olan besinleri tüketmek, zihninizin ve bedeninizin gelişmesi için oldukça etkili olacaktır.

8. Okumayı Unutmayın

Kitap okumak kişisel gelişim açısından oldukça önemlidir. Kitap okuyarak hafızanızı kuvvetlendirebilir ve zekanızı geliştirebilirsiniz. Bu sayede ders çalışırken daha iyi anlama yeteneğine sahip olabilirsiniz.

“Evde Etkili Ders Çalışmak İçin Yöntemler” yazımızı beğendiyseniz, aşağıdaki başlıklara da göz atmanızı tavsiye ederiz…

EVDE EGZERSİZ YAPMAYI KOLAYLAŞTIRACAK İPUÇLARI

EVDE TARIM İÇİN EN UYGUN 8 SEBZE


2020-12-12

Bir yanıt yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir