İçindekiler

Fotoğraf sanatçısı Kristina Makeeva dünyanın dört bir yanına seyahat ettiği projesini anlatırken şöyle diyor: – Bir arkadaşım bir keresinde şöyle demişti: “Her güzel yerde sevdiklerinizi öpün.” Bende buna her güzel yerde dans etmemiz gerektiğini ekledim. Dansın güzelliği ile mekanın güzelliği birleşiyor ve muhteşem bir fotoğraf yakalıyorsunuz..”

“Bu projede dünyanın farklı yerlerindeki, balerinleri ve dansçıları profesyonel ve dinamik siluetlerle ve fotoğraflıyorum. İşte sonuç – umarım beğenirsiniz.”

Gelin Kristina ile dünyanın dört bir yanında büyülü bir yolculuğa çıkalım. Ve kendi ağzından çektiği masalsı karelerle ilgili ilginç ayrıntıları öğrenelim.

Buzların Kraliçesi

Rusya da Baykal bölgesinde çekilen bu fotoğraf en zorlandığım karelerden biriydi. Dondurucu soğukta en güzel kareyi yakalamak için uğraşırken soğuktan modelin hipotermiye yakalanmaması içinde sık sık ara vermek zorunda kaldık. Baykal bölgesinde donmuş buzulların koyu lacivertten bebe mavisine kadar giden bir renk skalası vardı ve bunu modelin kıyafetinde mümkün olduğumca yansıtmaya çalıştım.

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Fırtınadan Önce

Kenya da çektiğim bu karede bir taraftan devekuşlarını sakin tutmaya çalışırken bir taraftan da yaklaşan fırtınayı görüp acele ediyordum. Ama sonuç her şeye değdi.

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Kanada… ya da Alice Harikalar Diyarında…

Eğer sihirli kareler çekmek istiyorsanız mutlaka Kanada’yı ziyaret edin. Bu tarz fotoğraflar için ideal bir doğaya sahip.

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Su altı baloncukları…

Rusya’da donmuş bir gölün altındaki hava kabarcıkları buzun altındaki bu baloncuk görünümlü şahane görseli yaratmış. Ben de modelimin elbisesine pek çok balon işleyerek su üzerinde paralel bir an yakalamaya çalıştım.

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Mor – Lila – Leylak

Bu fotoğraf favorilerimden… Çiçeklerin rengi ve balerin modelin soluk lika kostümüyle, atın saf güzelliği birbirini çok güzel tamamlamıştı.

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel
Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Kapadokya Tanrıçası

Kapadokya büyülü bir yer ve modelimde eşsiz bir zerafete sahipti. Gerçekten bir tanrıçayı kaydettim sanki…

Fotoğraf Sanatçısı dans güzel

Paris’te aşk

Paris’in romantik şöhretine yakışan bir kare yakalamak istedim. Fotoğraflarımda sık sık balon kullanmayı seviyorum. Çünkü bana çocuksu bir mutluluk veriyor.

Gelincik çiçeği

Kazakistan’da bu vahşi çiçeklere aşık oldum. Kırmızıyı her zaman sevmişimdir ama bu fotoğraftaki kırmızı ayrı bir güzel…

Flamingo gölü

Hem çok sade hem de çok kalabalık 🙂

Fushi Adasında aşk

Genelde tek bir dansçı model kullanırım ama bu kez bir çifti çekmek istedim

Mother Russia

Sanatçının Instagram hesabına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. O kadar güzel fotoğraflar vardı ki biz seçmekte zorlandık: https://www.instagram.com/p/CID7pSMhd5F/

Fotoğraf Sanatçısı Kristina Makeeva: “Her güzel yerde dans edin” yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki içeriklerimize de göz atınız.

“Kore’li İllüstratör Jyundee Jenny ve Yeniden Yarattığı Bilindik Simalar”

“Uozura: Atsushi Morioka’nın Objektifinden Dünyanın İlk Balık Yüzleri Kitabı”


2020-12-24

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir