İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları

Hayvan güzellik yarışmaları düşünüldüğünde, normalde aklımıza aşırı süslü köpekler veya yoğun aksesuarlarla donatılmış ilginç midilliler gelir.

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
Kendime Dipnot: Ben bir ara bu köpek güzellik yarışmaları ve köpeklerin çılgın sahipleri ile ilgili bir yazı da yazmalıyım.

Genelde bu köpek yarışmaları oldukça olaylı geçer ve yarışma köpekleri yıl boyunca özel kıyafetler ve özel şartlarda korunaklı olarak gezerler. Çok kısa bir süre önce tüyleri zarar görmesin diye özel kaşmir boğazlı kazaklarıyla gezintiye çıkan bu iki cins yarışma köpeği Twitter’da yıldız olmuşlardı.

Üçüncü köpeği bir tek ben mi görüyorum?!?!?

Tavuklar ve güzellik yarışmaları ise genelde aynı cümle içinde geçen kavramlar değildir. Bugüne kadar tavuk güzellik yarışmalarından bihaber yaşadıysanız, ben hayatınızdaki bu kocaman boşluğu kapatmak için buradayım. Karşınızda ilginç hayvan güzellik yarışmaları.

Dünyanın en güzel tavukları…

Singapurlu fotoğrafçı Ernest Goh, Malezya kırsalındaki bir çiftliğe fotoğraf gezisi yapmak için seyahat ederken yerel ve çok bilinmeyen bir fenomenle karşılaştı: Tavuk güzellik yarışmaları. Yarışmacılar, tamamen süs amaçlı yetiştirilen ve dünyanın en küçük tavuğu olan Ayam Serama cinsi tavuklardan oluşuyor.

Ernest Goh kısa sürede haftada bir düzenlenen bu yarışmaların müdavimi Ernest Goh, Malezya’nın farklı kırsal köylerinde haftada bir kez düzenlenen yarışmaların müdavimi oldu ve sergilenen tavukların birçoğunu fotoğrafladı. Goh projeden bazı fotoğrafları internette paylaştı. Geri kalanını yeni kitabı “Cocks” da inceleyebilirsiniz. (Gülmemeliyim.)

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
Gülüyorum, elimde değil.

Serama cinsi tavuk, Japon ve Malezya minyatür tavuklarının melezlenmesinden ortaya çıkmış. Serama adı Tayland’da kral anlamına gelen “Rama” dan gelmektedir. Uzun yıllar önce Taylandlı bir kralın Malezyalı bir sultana bu cins tavukları hediye ettiğine dair hikayeler anlatılıyor. Serama adı buradan geliyormuş.

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları

Victoria’s Secret mankenleri de kimmiş?!?

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi Seramalar sıradan tavuklar gibi değil. Gerçekten Haute Couture mankenlerine benziyorlar. Podyumda yürür gibi yürüyorlar, özel pozlar verip, salınıyorlar. Konunun uzmanı bir grup jüri de bunları seyredip puan veriyor. Serama tavuk güzellik yarışması jürisi olmak için ne gibi bir eğitimden geçmek gerekiyor acaba? Hemen araştırmaya başlamalıyım. Sanırım hayalimdeki yeni mesleği buldum. Şunların tiplerine bir bakın. Şu güzellikleri…. Şu ahenkle poz vermeleri. Böyle bir Seda Sayan karizması var üstlerinde. Her yarışmanın kraliçesinin fotoğrafını ekledim. Hepsi Seda Abla gibi aynı anda bizi yargılarken, bir taraftan da bakışları ve güzellikleriyle eziyorlar.

Ben bu memlekette köpek gibi çalışıp kraliçe gibi yaşamaya çalışıyorum.

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
Sen kimsin?!? Sen bir soytarısın!!!

Sen çok alçak bir adamsın….Çok alçaksın

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
Oğlum ayağınızı denk alacaksınız!!! Herkes ayağını denk alacak…

Ne yaptınız ulan siz!! ne yaptınız!!!

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
Git ulan git intihar et be!!!

İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları
SEN KİMSİN?!?!

Sitemize abone olun bence…

“İlginç Hayvan Güzellik Yarışmaları : Malezya Tavuk Yarışması” yazımızı beğendiyseniz:

Uozura: Atsushi Morioka’nın Objektifinden Dünyanın İlk Balık Yüzleri Kitabı

Ünlülerin Hayvanlar Dünyasındaki İkizleri

Vahşi Yaşam Fotoğrafçılığı Hataları ve Komik Sonuçları


2020-11-23

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir