İçindekiler

Japonya 2020 Olimpiyatları için son derece heyecanlıydı fakat ne yazık ki COVID 19 salgını sebebiyle geçmişte sadece savaşlar yüzünden ertelenen olimpiyatlar bu sene de ertelendi. Japonya başbakanı Super Mario kostümüyle Rio’da ki olimpiyat stadının ortasında belirdiği andan itibaren dört gözle Tokyo Olimpiyatlarını bekler olmuştuk. Ne yazık ki pandemi olimpiyatları vurdu. Fakat moral bozmak yok. Hepimiz umutluyuz. İnsanlık bu pandemiyi yenecek ve dünya 2021’de Tokyo Olimpiyat kutlamaları için bir araya gelecek. Japon sanatçılar da 2020 Tokyo Olimpiyatları için “Ülkeler ve Bayrakları” konulu anime karakterleri tasarladılar.

Her Ülke Bir Anime Karakteri olarak Tasarlandı

Birkaç Japon sanatçı, 2020 Tokyo Olimpiyatları adına resmi olmayan bir tanıtım kampanyası oluşturmak için bir araya geldi ve inanılmaz derecede tutkulu oldukları bir konudan ilham aldı. Manga ve Anime. Katılan ülkeleri, savaşa girmeye hazır çılgın anime karakterleri olarak yeniden tasavvur etmişler ve tasarımlar son derece Japon estetiğinin etkisinde… Olimpik spor yarışmacılarının her biri, ilgili ülkenin kültürü, tarihi ve ulusal kimliği dikkate alınarak yaratılmış. Ülkeleri canlandıran karakterlerin kendilerine has hobileri ve biyografileri var. Karakterler biraz ülke klişelerinin etkisinde kalmış tabii. Çapkın İtalyan, romantik Fransız gibi… Ama o kadar sevimli bir şekilde yapılmış ki. World of Flags Anime grubu her yeni ülkeyi anons ettiğinde o ülkenin anime sever vatandaşları sevinçten havalara uçtu. Biz biyografileri okurken çok eğlendik. Spor ve rekabet ruhuyla uyumlu olarak her biri birer savaşçı olarak çizilen 2020 Tokyo Olimpiyatları anime karakterleri arasından bir kısmını sizler için derledik.

Japonya

Karakter Adı: Kamomoto

Kamomoto’nun hobileri arasında Japon şemsiyeleri koleksiyonu yapmak ve sushi yemek var. Kendisi Kendo savaş sanatları husunda iddialı 🙂

İngiltere

Karakter adı: William

Soğukkanlı ve sakin savaşçımız William’ın en büyük yeteneği binicilik sporu. Diğer ülkelere bazen biraz tepeden baksada asil ruhundan ödün vermiyor. Favori yemeği İngiliz çöreği ve ev işlerinden hoşlanmıyor.

Fransa

Karakter Adı: Alain

Alain’in en büyük tutkusu aktörlük ve diyalog ezberleme konusunda çok başarılı. Zayıf olduğu nokta ise İngilizce konuşmak. Yemek yapmaktan ve kırmızı şaraptan hoşlanan Alain romantik bir savaşçı. Stilinden asla ödün vermiyor.

İtalya

Karakter Adı: Giovanni

Bongiorno! Giovanni’nin savaş felsefesi: ” Çalışmaktan daha önemli olan tek şey karşınızda duran hoş bir kadındır.” Moda, futbol ve yemek diğer üç büyük tutkusu.

Amerika

Karakter Adı: Justin

Justin samurayların en genci. Yaşı küçük olduğu için oldukça meraklı ve hep daha fazlasını aradığından bazen başı belaya girebiliyor. Böyle durumlarda büyük abilerinden yardım istemekte bir sakınca görmeyen Justin’in çiğ balık yemekle arası pek iyi değil. Ama hamburgere bayılıyor.

Monako

Karakter Adı: Charles

Altın kılıçlarıyla oldukça gösterişli olan Monako samurayı William rekabetten korkmuyor. Fransa’nın Alain karakteriyle yakın arkadaş olan Charles genelde onunla beraber Cote d’Azur’da avant garde sinema tartışıp lüks şaraplar içmekten hoşlanıyor. Kendisi aynı zamanda oldukça yetenekli bir ralli şampiyonu.

Birleşik Arap Emirlikleri (UAE)

Karakter Adı: Nassar

Dünya ekonomisiyle yakından ilgilenen Nassar’ın oldukça zengin bir petrol ailesinden geldiği söyleniyor. Ama kendisi gizemli tavrını korumakta ısrarcı. Çoğu koşulda güçlü bir savaşçı olan Nassar ıslak arazilerde biraz gücünü kaybediyor. Nassar aynı zamanda bir instagram fenomeni.

Rusya

Karakter Adı: Fedor

Fedor sessiz bir samuray. Daha çok bir ninja. Elindeki Sibirya buz kılıcıyla son derece güçlü bir savaşçı olan Fedor, aşırı sıcaklarda gücünün bir kısmını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyor. En büyük yeteneği amansız soğuklarda hayatta kalmayı başarabilmesi. En zayıf tarafı ise genelde her randevusuna geç kalması. En sık kullandığı cümle “Özür dilerim, galiba geç kaldım.”

Güney Kore

Karakter Adı: Chison

Chison şarkı söyleyen, dans eden rakipsiz bir samuray /k-pop idol. Dünyanın ilk k-pop idol samuray grubunu kurmayı hedefleyen Chison bunun için sürekli diğer ülkelere teklif götürüyor. Kılık değiştirmekte çok başarılı.

Çin

Karakter Adı: Ateş Ejderhası Aaron

Kaligrafi ve Kung Fu üstadı Aaron doğuştan samuray genlerine sahip. Soğuk yiyeceklerden hoşlanmayan Aaron’un favori yemeği ise Xiaolongbao (Çin Mantısı) Favori rengi: KIRMIZI!!

Romanya

Karakter Adı: HAJI

Haji’nin kökenleri Romanya’nın en köklü vampir avcısı ailesine dayanıyor. Haji yanında taşıdığı kan kurutan adam otu bitkisiyle rakiplerini lanetleyebiliyor. En büyük yeteneği el falı. Sık sık hakkında aslında kendisinin de bir vampir olduğuna dair iddialar ortaya atılsa da bunları reddediyor.

İspanya

Karakter Adı: Iniesta

Flamenko Dansı ve savaş sanatlarını birleştiren Iniesta’nın kendi icadı olan Pasodoblo Dövüş tekniği rakiplerini zorluyor. Öfkeli boğalardan hoşlanmayan Iniesta, futbola bayılıyor. Gün içerisinde bir kaç saat siesta uykusu uyumadığında güçlerini yarı yarıya kaybeden bu samurayımız bunu saymazsak oldukça güçlü bir rakip…

Yunanistan

Karakter Adı: Angelopoulos

Oldukça sessiz ve sakin bir samuray olan Angelopoulos savaş makyajını yaptığında bambaşka bir karaktere dönüşüyor. Özel yetenekleri arasında büyücülük ve sirtaki dans tekmesini sayabiliriz. Olimpiyatları ilk olarak kendi annesi düzenlediği için her sene kazanmak için yola çıkıyor.

Küba

Karakter Adı: Chapman

Küba’yı temsil eden samuray Chapman bağımsızlığına çok düşkün. Oldukça gizemli bir savaşçı olan Chapman’ın sol kolunda ki kırmızı yıldızlı bileklik savaş anında parlamaya başlıyor. Bazen savaş dışında da parlayan bu yıldızın ne işe yaradığını henüz hiç bir ülkenin samurayı çözebilmiş değil. Çoğu zaman Chapman bu yıldızla kimsenin anlamadığı bir dilde konuşuyor. En büyük zaafı kaliteli kahve olan bu savaşçımızın Justine’le arası pek iyi değil.

İrlanda

Karakter Adı: Keen

İrlanda’nın samurayı Keen ekibin oldukça eğlenceli bir üyesi. Diğer samurayların aksine rahip kostümünü tercih eden Keen’e savaşlarda kendi ülkesinden iki adet peri eşlik etmekte. (karanlık banshee ve oyuncu nympha) Boş zamanlarında göllerin etrafında perilerle oynamayı seven bu Kelt ülkesinin mistik samurayı, mitolojik canlılarla iletişime geçebilmek için sırtında dev bir harp taşıyor. Guinness birayı fazla kaçırırsa her yerde periler gördüğü için takım oyunlarında zorlanabiliyor.

Veee merak edilen soru: Acaba bu ülkeler arasında Türkiye mevcut mu? Hazırsanız karşınızda mağrur ve güçlü:

Türkiye

Karakter Adı: Şerefli (Dignified) İlhan?!?!?

Kırmızı zırhının içinde alev gibi kırmızı bir samuray olan İlhan mağrur, asil ve gururlu bir samuray. Tarihi hamamlarda yıkanmayı seviyor ve en nefret ettiği şey bekletilmek. Felsefesi kısaca “ÇİVİLERİ BOŞVERİN!” olarak özetlenebilir. “Kendi uçağınızı her zaman kendiniz yapın. Bir kaç çiviniz eksikte olsa… ÇİVİLERİ BOŞVERİN!” Pozitif bir samuray olan İlhan’ın yanında herkes kendini güvende hissediyor. İstediğiniz Dünya Bayrakları Samuray üyelerine sorabilirsiniz… İlhan tüm samurayların gıptayla baktığı çok özel tasarım antik bir yeşil mızrak kullanıyor.

2021’de görüşmek umuduyla 🙂

Japon Sanatçıların 2020 Tokyo Olimpiyatları İçin tasarladıkları “Ülkeler ve Bayrakları” Konulu Anime Karakterleri yazımızı beğendiyseniz
Japon Anne Etoni Mama Çocukları İçin Birbirinden Sevimli Okul Yemekleri Hazırlıyor” yazımızı da tavsiye ederiz…


2020-10-10

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir