Kore Kozmetiği

İçindekiler

Cilt bakımında seçici misiniz? Eğer güzellik söz konusu olduğunda son teknolojileri takip etmeyi severken, estetikten vazgeçemiyorsanız pusulanızı Uzak Doğu’ya çevirin. Güzellik endüstrisi, Kore kozmetiği markaları tarafından son yıllarda ele geçirildi. En büyük markaların bile rekabet etmekte zorlandığı Kore kozmetiği markaları inovasyon ve estetiği ürünlerinde birleştiriyor. Batı markaları bile artık gözlerini Kore’ye çevirmiş ve onların çıkardığı ürünleri taklit ederek güçlenmeye çalışıyor. Koreliler, güzel ciltleri, kapsamlı ve çok aşamalı cilt bakım rejimleriyle tanınırlar. Kore’de cilt bakımı yaş ve cinsiyet kıskacından çıkarılmış durumda. Her yaştan kadın ve erkeğin kullanabileceği markalar ve konseptler ön planda.

“Önce Cilt Sağlığı” felsefesi

“Önce Cilt Sağlığı” felsefesi, insanları cilt sorunlarının kökenine inmeye ve makyajla örtmek yerine sağlıklı, ışıltılı bir tene odaklanmaya teşvik ediyor. Cilt bakımı rutininizi daha çok kişisel bir bakım ritüeline dönüştürme trendiyle birlikte, cilt bakımı gün sonunda yapılan sıkıcı bir görevden çok duyularınıza bayram ettirecek bir ritüele dönüşmekte. Cilt bakımı rutinleri artık K-Beauty’in ‘önce cilt’ felsefesiyle eşanlamlı olan günlük meditasyon ve rahatlık anı olarak kullanılıyor.

K-Beauty’in popülaritesi aynı zamanda fiyat açısından erişilebilirliğine ve konu ürün ambalajı, içerik maddeleri ve formülasyonlara geldiğinde her an yapılan yeniliklere bağlanabilir.

Kore kozmetiği cilt bakımı, birçok farklı cilt bakımı sorununa farklılaştırılmış ve etkili çözümler sunan salyangoz özü, centella asiatica ve fermente içerikler gibi güç kaynağı doğal içerikleriyle tanınır. Çok adımlı cilt bakımı rutinleri, vücudun en büyük organı olan cildimizin iç organlarımız kadar özen ve saygıyla tedavi edilmesi gerektiği fikrini güçlendirir. Cilt bakımında, uzun vadede çoğu zaman sorunu çözmeyen hızlı düzeltmeler aramak yerine cilde, gelişmesi için gereken kapsamlı bir öğe kümesi sağlar.

Bu yazımızda Kore Kozmetiğinin neden dünyayı sardığını inceleyeleyeceğiz.

İçerik, İçerik, İçerik

Kore kozmetiği tüketiciyi bilinçlendirmeye çok önem veriyor. Sadece şık ambalajlara kanıp içeriğini bilmeden ve belki de cilt türünüze bile uygun olmayan ürünler kullanmak yerine kutuyu çevirip arkasını okuyan bilinçli tüketiciye hitap ediyor. Kore güzellik ürünlerinin en büyük gücü bileşimleridir. Bu kozmetikler neredeyse tamamen doğal malzemelerden yapılmıştır. Dahası, pek çok bileşen, batı ürünlerinde bulunması zor olan tipik doğu kültürüne özgüdür. Altın Ginseng’in kırışıklık önleyici kremlerde bir bileşen olarak kullanıldığını düşünün, bu maddenin bileşenleri (hyaluronik asit, antimikrobiyal, elastin, peptidler) ve su bileşimi, onu yaşlanma belirtilerine karşı koymak için seçilen bir bileşen yapar. Koreliler bu içerikleri binlerce yıldır biliyor!


Kore Kozmetiği

Örneğin Huxley markası serisinde kullandığı kaktüs özüyle kuru ciltleri canlandıran muazzam bir esans yarattı. İçeriğinde bulunan yüksek oranda niasinamid ile birlikte sahara kaktüs özü ve bisabobol’u tercih etmiş. Teknoloji ve bitkisel maddelerin gücünü birleştirerek gerçekten kusursuz bir esans/serum yaratmış.


Kore Kozmetiği

Pyunkang Yul ise Kore’nin en meşhur plastik cerrahi kliniği tarafından yaratılmış bir marka. Ameliyat öncesi ve sonrası kendi ürettikleri bu kremleri hastalarına verdikten sonra, hastaların kremlere aşık olup sürekli ürünü talep etmeleri üzerine markayı yaratmaya karar vermişler. Klinik güçteki ürünleri rakipsiz diyebileceğimiz kadar güçlü.


Ambalaj çılgınlığı mı? O da ne?

Kore güzellik ürünleri sıklıkla sevimli ambalajları ile öne çıkar. K-güzelliğinin aşırı sevimlilik faktörü, kategorinin son yıllarda popülaritesinin artmasının nedenlerinden biridir. İlginç estetikleri ürünleri karşı konulmaz kılar.

Kore Kozmetiği

Koreli markalar, sıradan, sıkıcı ürünleri, doğrudan bir çocuğun şekerle dolu hayal gücünden gelmiş gibi görünen öğelere dönüştürme konusunda harikalar. Burada saçlarımızı sıkıcı bigudilerle sararken, Kore’de çilek şeklindeki bigudilerinizle Instagram yıldızına dönüşebilirsiniz..


Şirin cupcake tasarımıyla ağız sulandıran bir dudak bakım ürünü. Holika Holika Dessert Time Lip Balm Cupcake Dolgunlaştırıcı Dudak Bakımı


Kore Kozmetiği

Kore’deki el kremleri bile çok hoş. Holika Holika Penguin’s Dream Hand Cream.


İnovasyon ve teknoloji

Kore kozmetik ürünlerinin popülaritesi, ekstraksiyon ve fermantasyon gibi Batı’da az bilinen veya kullanılan yenilikçi tekniklerin sonucudur. Ayrıca, alandaki firmaların sürekli olarak daha iyi ürünler bulmaları için yoğun bir rekabet var. Bu da kaliteyi sürekli zirvede tutuyor.


Kore Kozmetiği

Neogen Markası Kore markalarında inovasyon denildiğinde ilk akla gelen markalardan. Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdükleri hazır esanslı pedleriyle satış rekorları kırdılar. Hem kimyasal hem doğal peelingi tek bir üründe birleştiren bu esans sıradan bir pamuktan çok daha ötesi.


Cushion fondötenler ise dünyada o kadar popüler oldu ki Guerlain ve Dior gibi markalar bile kendi ürünleri yaratmak için Kore markalarından ilham aldılar. Makyaj ürününden çok bir cilt bakım ürünü olan Missha cushion fondötenleri mutlaka denemelisiniz. Üstelik kompakt ve şık tasarımlarıyla her an yanınızda taşıyabilirsiniz.


Artık güneş kremleri bile cushion formatında üretiliyor. 2 saatte bir yenilemeniz gereken güneş kremini “Makyajımı bozmadan nasıl uygularım?” diye düşünenlerdenseniz, A’PIEU Power Block Cooling Tone Up Sun Cushion’ı tercih edebilirsiniz. Fondötenin üstüne kullandığınızda makyajınızı tazeler ve pırıl pırıl, canlı bir görünüm sağlar. Cilt tonunuzu eşitlediği için Primer makyaj bazı olarak denemenizi de tavsiye ederiz.


Beyler sizleri de aramıza bekleriz.

Kore markaları erkeklerin cilt ihtiyaçları için çok başarılı ürünler tasarlıyor. Kore’de pek çok erkek haftalık düzenli cilt bakımlarını ve güneş kremlerini asla ihmal etmiyor. Bakınız 40 yaşını geride bırakan Gong Yoo neredeyse hiç yaşlanmadı. Dünyaca ünlü La Mer markası bile markanın yüzü olması için Gong Yoo’nun 4 sene peşinden koşmuştu 🙂

Kore Kozmetiği

Bu durumun tek seferlik bir tesadüf olduğunu düşünüyorsanız 30’lu yaşlarını çoktan geride bırakan Lee Jong Suk’un son fotoğraflarına bir göz atalım.

Kore Kozmetiği

Hal böyle olunca özellikle Amerika’da erkekler için üretilen özel Kore ürünleri son derece popüler bir hale geldi.Salyangoz, Plasenta, Krem Peynir?!?!

Kore markaları ürünlerinde daha önce duymadığımız ilginç aktif maddeler kullanmaktan çekinmiyorlar. Fakat bu malzemeler şok faktörü için orada değiller. Her bir aktif içerik onlarca yıl itinayla yapılan klinik testlerle etkinliği ispatlandıktan sonra raflarda yerini alıyor. Yeniliklere açıksanız Kore güzellik ürünleri tam size göre.

Bu yazı serimizin devamında farklı cilt tiplerine özel Kore ürün rutinlerini sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2020-09-20

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir