İçindekiler

Reddit : Makyaj Konusunda Tutunamayanlar yazımıza hoşgeldiniz. YouTube’da güzellik ve makyaj gurularının yığılması bitmek bilmezken, Instagram filtre canavarları da ağır makyajlarıyla filtre aplikasyonlarını çökertiyor. Hal böyle olunca da makyaj ve güzellik konulu hesaplar her zaman internette takipçi topluyor. İşin mizahi yönünün peşinde düşecek olursak “Bad MakeUp Artists” Subreddit’i sizleri bekliyor. Sibirya kışına bile dayanabilecek bu kat kat makyajları baklava tariflerinde bile bulamazsınız.

Reddit’de “Bad MakeUp Artists” Subreddit’inin moderatörlerinden biri olan Pinsandpearls kötü makyajın muhtemelen farklı insanlar için farklı anlamlar taşıdığını, bu nedenle forumda çok çeşitli gönderiler olduğunu söyledi. “Genellikle, doğru uygulanmayan makyajları görüyoruz. İyi yedirilmemiş makyaj, fondöten rengi uyumsuzluğu, dağınık çizgiler, tırtıl kaşlar gibi. Tabiiki herkes dilediği gibi makyaj yapmakta özgürdür. Kimse buna karışamaz. Biz insanlarla alay etmiyor sadece yeni nesil influencer ve Kardashian gibi insanların yarattığı trendleri ti’ye alıyoruz. Makyajda kural yoktur ama makyajında bir teorisi vardır ve editoryal makyaj ile kötü makyaj aynı şey değildir.

Haydi 1 numarayla hızlı bir giriş yapalım 🙂

Reddit Makyaj

Fondöteni kendi cilt tonundan ortalama 9 ton daha koyu. Yeni nesil Trendy makyaj severlerin en büyük hataları yüz tonlarıyla alakasız portakal renginde fondötenleri boca etmek.

Reddit Makyaj

Ama ne yapsınlar?! Takip ettikleri idoller mesela Kardashian ailesi de binlerce dolarlık makyaj ustalarıyla çalışmalarına rağmen şu şekilde takılıyorlar. Bilekler pişmaniye, suratlar havuç tarator.

Reddit Makyaj

Kaşlar ise ayrı bir hiaye geceleri uykularım kaçıyor. Kim bu kızların ilham kaynağı kim?!? Donald Trump mı? Mister Bean mi?

Reddit Makyaj

Burada fazla yorum yapamaz hale geldim. Sadece o kirpiklerle önünü nasıl görüyor bilemedim.

Reddit Makyaj

Artık bu şekilde kirpiklerle sokağa çıkıp küçük çocukları travmatize etmesek mi?

İrlandalı Nicki Minaj

Sadece gömlek yakasındaki fondöten bir aylik fondöten ihtiyacınızı karşılayabilir.

Meksikalı bir politikacının fondötenle olan garip ilişkisi…

Günüm aydınlandı… Kızlar seviyorum sizleri :)))

Güzelim kızı antik Mısır mumya lahitine çevirmişler. Başkasının yaptığını varsayıyorum. İnsan kendisine bu zulmü yapamaz çünkü…

Baktıkça daha da garipleşiyor. Saykodelik kafa yaratan bir makyaj.

Favorim : Biftek Dudaklar

Yine Biftek dudaklar…

Vee finalde son dört yılın en başarısız makyajı. Ton uyumsuzluğu, portakal renk patlaması, aşırı beyaz göz altı aydınlatıcısı, nefret söylemi ,kanlı darbe kalkışması ne ararsanız var. Çok yönlü bir instagram fenomeni Trademark Cheetos

Reddit : Makyaj Konusunda Tutunamayanlar yazımızı beğendiyseniz:

“Covid-19 Döneminde Şaha Kalkan Korkunç Saç Modelleri”

“Sosyal Medyayı Sallayan Tasarım ve Sanat Fenomeni: #ToonMe Challenge”


2021-01-16

Bir cevap yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir