Twitter Revue haber bülteni platformunu satın aldığını açıkladı. Bu da ünlü sosyal medya kanalının haber bülteni işine girdiğini belirtiyor.

Haber bülteni platformu Revue, kullanıcıların e-posta bültenlerini yayınlamasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan Hollandalı bir start-up. Satın almanın mali şartları açıklanmadı. Crunchbase’e göre Revue, çeşitli melek yatırımcılardan 400.000 € topladı. 2015 yılında Hollanda’da kurulan şirketin altı çalışanı var. Revue şimdilik bağımsız bir hizmet olarak çalışmaya devam edecek. Ancak Twitter Revue’yu “Twitter’da sorunsuz çalışmak” adına entegre etmeyi planladığını söyledi.

Haber bültenleri, şimdilik Twitter sistemine çok uygun platformlar olarak görünmüyor. Ürün Lideri Kayvon Beykpour ve Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Park bir blog yazısı kaleme aldılar. Bu satışın Twitter için yazarlara veya yayıncılara hizmet etmenin yeni bir yolu olduğunu öne sürdü.

Beykpour ve Park; “Twitter, kuruluşların ve yazarların okurlarını başka herhangi bir yerden çok daha hızlı ve çok daha büyük ölçekte büyütmelerine yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahip. Amacımız yazarların aboneleriyle bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak. Ve aynı zamanda abonelerin yazarları ve içeriklerini daha iyi keşfetmelerine yardımcı olmaktır” diye yazdı.

Ayrıca bunun yazarlara para kazanmak için ek yollar sağlaması bekleniyor. Revue zaten ücretli abonelikleri destekliyor olsa da Twitter şirketin yeni para kazanma özelliklerini geliştirmeye devam edecek.

Haber bülteni yazarları genellikle ücretli ve ücretsiz seçeneklerin bir karışımını sunarlar. Bu süreçte ücretli abonelik yoluyla para kazanırlar. Revue veya Substack gibi platformlar, bu abonelik gelirlerinden pay alır. Ancak Substack’in kesintisi yüzde 10 iken, Revue’nun kesinti payı yüzde 6. Twitter, yeni yazarların ilgisini çekmek için Revue’nun kesintisini yüzde 5’e indireceğini de söyledi.

TWITTER’DAN PARA KAZANMAK MÜMKÜN OLACAK

TikTok, YouTube veya Snapchat gibi sosyal medya platformları, kullanıcılarının popüler içerik oluşturmak için gelir elde etmelerine olanak tanır. Ancak Twitter ve Facebook gibi platformlar geleneksel olarak kullanıcılara içerik için nakit sunmaz.

Görünüşe göre Twitter, kullanıcılara para kazanmanın bir yolunu sunarak, kullanıcılarını platformda aktif tutmayı ve gelirine katkıda bulunmayı hedefliyor.

“Revue Haber Bülteni Platformunu Twitter Satın Aldı” yazımızı beğendiyseniz:

“Samsung Exynos 2100 Tanıtıldı”

“Kripto Para Nedir? Kripto Para Birimleri Nelerdir?”

“WhatsApp, BiP, Telegram Hangisi Daha Güvenli?”


2021-01-29

Bir yanıt yazın

No apps configured. Please contact your administrator.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir