Beklenen 2020 yazı sonunda geldi! “Yeni Normal”de ilk yazımızı geçiriyoruz. Sıcak havanın Koronavirüs üzerinde pek de etkili olmadığını maalesef yaşayarak gördük ve görmeye de devam ediyoruz. Bireysel olarak aldığımız tedbirler, sosyal kısıtlamalar bizi büyük ölçüde bu pandemide koruyacak olsa da maalesef tam olarak güvenli bir şekilde korumaya yeterli olmayacaktır. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen göstererek yaz boyunca hem sosyal mesafeyi hem de yüz maskelerini kullanmaya devam etmeliyiz. Fakat sıcak havada maske takmak çok kolay değil.

Yaşadığımız sıcak ve nemli yaz aylarında maske takmak hepimiz için yeni bir deneyim oldu. Taktığımız maskeler, pandemiyi kontrol etmekte büyük rol sahibi olsa da bizi özellikle havanın çok sıcak ve nem oranının fazla olduğu günlerde günlük hayat koşuşturması içinde zor durumda bırakmakta.

Sıcak havada maske takmak maalesef soğuk havanın akciğerlere ulaşmasını zorlaştırdığından, solunum kaslarımız gerektiğinden fazla aktifleşir ve bu hareket nefes darlığı ile sonuçlanır, bu da vücudun içinde ısının birikmesini büyük ölçüde kolaylaştırır ve hızlandırır. Ancak biz ne olursa olsun hem kendimizi hem de çevremizi korumak için kurallara uymaya ve maske takmaya devam edeceğiz. Maske takarken uygulayacağımız birkaç küçük ipucu gündelik hayattaki konforumuzu büyük ölçüde arttırabilir.

Neyse ki, bu rahatsızlıkları en aza indirmek için atabileceğiniz bazı adımlar var:

· Doğru Malzemeyi Seçmek

Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen en iyi kumaş saf % 100 pamuktur. Saf pamuk, polyester gibi sentetik kumaşlardan daha nefes alabilir ve yüz maskelerinin sıcak ve nemli havalarda kullanımını daha rahat hale getirebilir. Koyu renkler daha hızlı ısınacağı için açık renkli bir maske takmanızı öneririz. Kendiniz yapmakta zorlanırsanız internetten sipariş edebileceğiniz birçok seçenek bulabilirsiniz.

BİZ BEĞENDİK:

Sıcak Havada Maske Takmak
Biz, %100 Pamuk English Home maskeleri çok beğendik.

· Filtreli Olduğu Söylenerek Satılan Kumaş Maskelerden Kaçının.

Hem sentetik olan hem de nefes almayı zorlaştıran her türlü filtreden kaçınmak özellikle sıcak havalarda akıllıca bir tercih olacaktır.

· Doğru Bedeni Bulmak

Elastik kayışlar çok sıkıysa kulak arkası bölgede tahriş edici olabiliyor. Ya da yüzümüze bol gelip koruyuculuk özelliğini kaybedebiliyor. Maskeyi asla nefes alamayacağınız kadar sıkı ayarlamayın; yüzünüze tam oturacak şekilde ayarlamanız gerekir. Standart yapılan maske lastiklerini yüzünüze tam oturtmak için bu maske askılarını deneyebilirsiniz. Yüzünüze ve kafanızın büyüklüğüne göre ayarlayabileceğiniz maske askıları uzun süre maske takmanın kulakta olan acısını ve basıncını azaltmaya yardımcı olur.

BİZ BEĞENDİK:

Sıcak Havada Maske Takmak
Maske askısı kullanarak maskenin yüzünüze tam oturmasını sağlayabilirsiniz

· Yanınızda Ekstra Maske Taşıyın

Maskeler terden nemlendikçe hem koruyuculuk özelliğini yitirir hem de oksijen alımınızı sizi rahatsız edecek derecede azaltır. Nemlenen maskelerinizi kuru bir maske ile değiştirmeniz gerekir.

· Güneş Yanıklarından Korunun

Güneş yanıklarından korunmak için iyi bir güneş kremi kullanmaktan başka yapabileceğimiz şey yoktur. 50SPF ve üstü kremleri maskeyi takmadan önce yüzünüze uygulayın.

Günde birkaç kez yapacağınız bu uygulama sizi güneşin zararlı ışınlarından; yüzünüzün maskeden açıkta kalan bölgelerini de istenmeyen güneş yanıklarından koruyacaktır.

BİZ BEĞENDİK:

Sıcak Havada Maske Takmak
Lancaster BB Krem, SPF50 koruyucu özelliğiyle güneşin zararlı ışınlarından cildi korurken cilt rengini de hafif kapatıcı özelliğiyle eşitler.

· Cildinizi Nemlendirin

Tüm çabalarınıza rağmen maske altında cildiniz tahriş olacak ve sivilcelenecektir. Hem “Maskne” yi önlemek için hem de maske altında sıkışmış ısı ve nemden kötü etkilenen cildi iyileştirmek için nemlendirici kullanmak cilt sağlığınız için gereklidir.

BİZ BEĞENDİK:

Sıcak Havada Maske Takmak
Çay Ağacı Yağı Balmı Akneye Eğilimli Ciltler İçin Dengeleyici & Nemlendirici Balm

Siz de sıcak havada maskeyle baş etme yöntemlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:


2020-07-23

Bir cevap yazınE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir